Stále si živě pamatujete, jak jste naposledy před lety stanovali u Máchova jezera, cítili každý kamínek, do stanu vám teklo a jaké to bylo utrpení? A zařekli jste se, že vás už nikdy nikdo do stanu nedostane? Zapomeňte na mýty o nepohodlí. Vyzkoušejte si, jak se kempuje v Západní Evropě. Už toto léto můžete prožít tu správnou romantiku stanem, avšak se vším pohodlím abez nutnosti do vybavení investovat.

dovolená v kempu, Malý dobrodruh
Rodinná dovolená pod stanem je hitem, české a moravské kempy totiž nabízejí nevídaný luxus.

Celkem 15 rekreačních areálů u nás dnes nabízí ubytování v luxusních obřích rodinných stanech. „Při vstupu do žádného z nich nemusíte sklonit hlavu, vyspíte se v peřinách na pohodlných a bezkonkurenčně silných matracích, k dispozici budete mít nadstandardní komfort a plné vybavení, včetně nábytku a dostatku úložných prostor, kuchyňky s vařičem, grilem, lednicí, rychlovarnou konvicí a kompletním nádobím. Ve stanu si rozsvítíte, uvaříte, vychladíte pivo a nabijete mobil nebo digitální fotoaparát,“ říká Jaroslav Skalka z portálu www.moderni-kempy.cz, který stany distribuuje jak kempům, tak i jednotlivcům.

Stan je díky moderním materiálům a unikátním technologiím výborně prodyšný, vzdušný, nešustí a budete se v něm cítit velmi příjemně. I v uzavřeném stavu v něm není za slunečných dnů vedro, naopak za deště vlhkost odchází ze stanu ven. Obavy není třeba mít ani při silné bouřce, stany s ocelovou konstrukcí odolají větru až 88 km/h a ani déšť do stanu v žádném případě nevnikne. Stan je chráněn proti větru, hmyzu, špíně a prachu.  Stan bude již před příjezdem hostů postaven a připraven, stačí se do něj jen nastěhovat.

Cena za týdenní pobyt pro čtyřčlennou rodinu je již od 4 900 Kč dle konkrétního areálu. Pobyty můžete objednávat na www.moderni-kempy.cz.

Hosté si letos mohou vybrat ze dvou typů bavlněných stanů:

Ve stanu Outwell Hilo Reef jsou k dispozici tři místnosti o celkové ploše 20 m². Dvě ložnice, poskytující komfort na spaní až pro 5 osob, doplňuje obývací místnost. Stan má zcela svislou čelní stěnu a nabízí tak nejvíce kubíků vzduchu na zastavěnou plochu z celé nabídky stanů Outwell. V takto koncipovaném prostoru se velmi dobře umísťuje nábytek a stále zůstává dostatek prostoru pro pohyb. Prostornost stanu je podtržena velkými okny, bočními dveřmi a přední stěnou, kterou lze zcela rozepnout a získat tak 3,5 metru široký vchod. To je příjemné nejen za parných dní kvůli ventilaci, ale také to umožňuje snadno spojit obývací předsíň s venkovním posezením. Navíc malé děti mají „volnou cestu“ k pohybu a rozletu. Díky překlenuté střeše je možné větrat a vstupovat do stanu i za deště, aniž by dovnitř napršelo. O tom, že nejeden kuřák toto v dešti ocení, není pochyb.

 Outwell Lanai Reef je luxusní „malý“ stan určený rodinám s jedním malým dítětem nebo párům, které si chtějí dopřát komfort rodinných stanů. Hlavní devizou tohoto stanu je, že na celé ploše 11 m² nabízí bohatou průchozí výšku, což se nedá říct snad o žádném jiném stanu pro 3 osoby. Stan má jednu ložnici a obývací místnost. Skutečně luxusní prostor v ložnici nabídne 2 osobám, nicméně i 3 osoby se pohodlně vyspí. Velká okna poskytují panoramatické pohledy na všechny strany. Otvory ve 4 stěnách a technologie Vent Flexi na zadní stěně pomáhají udržet vynikající ventilaci. Velké dveře na přední straně zaručí snadný přístup.

dovolená v kempu, Malý dobrodruh
Kempování dnes může být luxusní záležitostí…

Kde je možné si rodinné stany pronajmout? Hned na pěti místech se ve stanech ubytujete ve východních Čechách. Autocamping Rozkoš najdete v oblasti Česká Skalice – Ratibořice – Babiččino údolí. V blízkosti jsou takové turistické cíle jako Opočno, Kuks, Safari Dvůr Králové nebo Adršpašské skály. Z této turisticky atraktivní oblasti nabízející krásnou přírodu, zámky, zříceniny hradů, pevnosti nebo skalní města pochází také Kemp Brodský. Dobrým výchozím bodem pro výlety do Krkonoš je CAMP DOLCE, který leží v malebném údolí Dolce uprostřed lesů s kaskádou rybníků. A přímo v překrásných Krkonoších najdete Eurocamp Holiday Park Liščí Farma, jedinečný rekreační areál s velkou nabídkou služeb, sportu a zábavy. Parádní koupání vás čeká v areálu kempu a koupaliště PeckaKoupáním je vyhlášena také Sečská přehrada, na jejímž břehu se můžete ubytovat v Autokempu Seč PlážRodinné stany najdete hned v šesti z deseti nejlépe hodnocených rekreačních areálů za rok 2011, vč. toho nejlepšího, Autocampu Sedmihorky, ležícího v samém srdci Českého ráje. Z libereckého kraje je i lesní kemp Hamr na Jezeře. Nachází se na břehu Hamerského jezera s čistou a průzračnou vodou, v lokalitě pyšnící se přízviskem „Riviéra severu“. Nadchne cyklisty, turisty, horolezce, rybáře, ale třeba i příznivce IN-LINE bruslení, na které čekají kilometry perfektní cesty vedoucí lesem od hradu ke hradu. V nádherném údolí Kokořínska leží Autocamp Kokořín a na úpatí Krušných hor zase Autocamp Osek. Arreál ŠIKLŮV MLÝN dnes není potřeba už prakticky představovat. Westernové městečko, stylové restaurace, ZOO, vláček Union Pacific, lukostřelba, hod tomahawkem, jízda na koni, půjčovna dobových kostýmů, jízda na čtyřkolkách a BVP, spousta sportovišť a mnoho dalších atrakcí. Tady se rozhodně nudit nebudete. Milovníci dobrého vína mohou zavítat na jižní Moravu do Autokempu Merkur Pasohlávky na břehu Novomlýnské nádrže. Právě v jeho okolí jsou nejen nádherné Pavlovské vrchy, ale i velké množství vynikajících malých vinařů. Návštěvu vinných sklepů, ale i známého skanzenu, okolních zámků a pohostinnosti Slovácka si užijete také v Autokempinku StrážniceV krásné horské přírodě na pomezí Hostýnských vrchů a Beskyd se nachází Rekreační areál Dešná. Příjemný pocit z pobytu umocňuje celková atmosféra místa, již má na svědomí též mocná východní filozofie FENG SHUI. A pokud by se chtěl někdo podívat na Slovensko, rodinné stany si můžete pronajmout v resortu Villa Betula, který se nachází v pohádkové scenérii Liptova, na severním břehu přehrady Liptovká Mara a na úpatí malebných Chočských vrchů a majestátních Západních Tater.

Tip na víkend: Pobavte se na Výstavě stanů: Pestrý doprovodný program pro děti i dospělé čeká na vás čeká na vůbec největší středoevropské Výstavě stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech. Procházet se můžete mezi celkem třemi stovkami postavenými stany. Děti jistě nadchne dnes tolik populární spacákové ležení, v němž si vše můžete vyzkoušet. A rodiče zase ocení rady odborníků, kteří na ploše 10 000 m² vystavují zboží pětapadesáti outdoorových značek. Skvělá zábava tady na vás čeká každý den až do 11. srpna, do kdy 16. ročník Výstavy stanů trvá. Více na www.vystavastanu.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*