Tyrolské Ellmau je ideálním cílem pro rodinnou dovolenou. Když v létě do hor, tak sem. Je to nejfotogeničtější a nejromantičtější část rakouských Alp. Krásné malebné pastviny se táhnou pod masívem Wilder Kaiser, v údolích se krčí dřevěné domky… není náhodou, že právě tady se už léta točí slavný seriál Doktor z hor! A z Prahy je to necelých pět hodin. V městečku Ellmau se můžete vydat po stopách příběhu – navštívit ordinaci slavného lékaře, posedět si na zápraží nebo se vydat do kopců či na golf. A rozhodně se tady nenudí ani děti, pro které je zde připravena řada atrakcí!

Salvenriese_Bildarchiv-SkiWelt

7 zážitkových světů, 13 lanovek, 700 kilometrů turistických stezek, 1 karta

Zážitková karta Bergbahn Erlebnis-Card – nabízí bezplatně lanovky včetně vstupů do sedmi zážitkových světů a použití turistických autobusů KaiserJet, které jezdí zdarma mezi jednotli-vými středisky. Všechny zážitkové světy jsou otevřeny od května do poloviny října a vede k nim 13 moderních lanovek.

Naprostou špičkou mezi zábavními horskými parky je pak Ellmiho kouzelný svět (Ellmi‘s Zauberwelt) na zážitkové hoře Hartkaiser ve výšce 1.555 metrů nad střediskem Ellmau. Lanovkou Zauberexpress se do kouzelného světa dostanou malí dobrodruhové za pouhých sedm minut. Na ploše 4.000 m² se nachází velký dětský zábavní park s mystickým světem víl, skřítků a lesních duchů.

K největším atrakcím patří bezpochyby vyřezávaná chaloupka, malá zoologická zahrada, hrad, bludiště, 15 metrů dlouhá stříkačka, kouzelný deštný prales nebo visutá dráha v korunách stromů a další překvapení.

Ellmis-Zauberwelt_Bildarchiv-SkiWelt

Další zážitkový park je Hexenwasser (Divotvorná voda) v obci Hochsöll, což je vůbec první zábavní horský park v Rakousku. Oblast kolem hory Hohe Salve je odedávna považována za Zemi čarodějnic. Protože zdejší voda léčí všechny neduhy, jsou dna horských potůčků vyložena plochými kameny, aby se v nich dalo řádně brouzdat. Pokud se nechcete obouvat ani na suchu, je tu pro vás ‚bosá túra‘, nejdelší cesta v Rakousku. Vede po oblázcích, prknech, čerstvě posekané trávě a mulčované kůře. Její součástí jsou i necky s pravým nefalšovaným bahnem.
Spolu s dalšími parky: císařským světem (KaiserWelt) v Scheffau, jezerem Filzalmsee, travnatou horou Hohe Salve a přírodním zábavním parkem Alpinolino a Pony Alm na Astbergu v Goingu nabízejí nepřeberný výběr možností, jak strávit rodinnou dovolenou v Tyrolsku. Od května do října jsou dostupné pohodlně lanovkami.

Snídaně na horské chatě

Zajímavý zážitek připravilo 24 horských chat – s východem slunce lze vyrazit na snídani na některou z těchto chat a při jídle se kochat probouzejícím se dnem a nádhernými panoramatickými výhledy na nekonečný svět hor. Podávány jsou samozřejmě čerstvé místní speciality. V létě je rovněž možné účastnit se pečení chleba nebo přípravy dalších tyrolských dobrot.

Ellmis-Zauberwelt_Bildarchiv-SkiWelt

Turistická stezka s dřevěnými sochami

Nejdelší turistická stezka lemovaná dřevěnými sochami v Rakousku vede od vrcholu Hartkaiser k louce Rübezahlalm. Tato nádherně položená louka se proslavila díky četným televizním vysíláním na celém světě. Turistická stezka je dlouhá kolem 1,5 km, doba chůze činí přibližně jednu hodinu a na stezce se nachází 24 obrovských vyřezávaných soch ze dřeva. I těm nejmenším procházka rychle uběhne a nenudí se. Sochy vyřezal ručně pomocí motorové pily chatař Gerhard Salvenmoser z horské chaty Rübezahl.

Široká je i nabídka letního koupání. Badesee Going je jedno z nejkrásnějších přírodních koupališť Tyrolska. Hintersteiner See je oblíbeným výletním cílem, kde je možnost osvěžit se v tyrkysově modré křišťálově čisté vodě. Kaiserbad Ellmau je krytý a venkovní areál s tobogány a dalšími atrakcemi, dětským bazénem, soláriem, saunou, tenisem, squashem, lezeckou stěnou atd.

Kaiserbad_Ellmau

Kde se ubytovat

Pokud chcete, aby i samotné ubytování bylo zážitkem, vydejte se do rodinného hotelu Kaiserblick. Míří sem milovníci golfu, kteří mají 27jamkové hřiště pět minut od hotelu a mohou se tam vydat dokonce hotelovým golfovým autíčkem, ale skvěle tady bude i párům, kteří si mohou do sytosti užít jedinečného wellness světa. Nadšené budou i děti, protože hotel je vybaven nejen hernami, ale i rodinnou saunou a bazény pro děti.

Bazén s výhledem

Nejkrásnější pohled na všudypřítomné hory je ovšem z hladiny nového vyhřívaného bazénu Sky pool na střešní terase hotelu. Když otec Grety Künig, která nyní hotel vede spolu s manželem Arminem, hostinec nad kostelem v Ellmau v osmdesátých letech kupoval, určitě netušil, jaký rozvoj nenápadné stavení čeká. Jeho centrální poloha je nesporným trumfem, ale Künigovi se s touhle předností rozhodně nespokojují. Sázejí především na osobní přístup k hostům (80 % klientely tvoří štamgasti), na nápaditou kuchyni (Armin je zároveň šéfkuchařem), kde se střídají tradiční tyrolská jídla s mezinárodními specialitami a na nově zrekonstruované wellness. Na jeho celkové ploše 1500 m2 je právě největším lákadlem střešní bazén s terasou. Ranní plavání s výhledem na Wilder Kaiser patří k zážitkům, které nabíjejí nejen na celý den, ale které pak po návratu domů pomáhají bez psychické úhony přežít stresy všedních dnů.

Sauna = totální uvolnění

V prostorném wellness areálu hotelu Kaiserblick samozřejmě nechybí ani vířivka, solárium, parní lázně, infrakabina a sauny. Stejně jako ve všech rakouských špičkových hotelových spa také hosté hotelu Kaiserblick vyhledávají pravidelné saunové rituály. V případě sauny v Sky Relax Area samozřejmě s výhledem na posledními paprsky slunce nasvíceného Divokého Císaře se různé saunové ceremoniály konají dvakrát denně, vždy vpodvečer, každý den v týdnu.

Kaiserbad_Ellmau

Tyrolská i mezinárodní kuchyně

Večer je v restauraci hotelu rušno. Je možné si vybrat dobroty nejen ze skvělé tradiční tyrolské kuchyně, ale i ochutnat speciality moderní lehké a lahodné mezinárodní gastronomie. Všechny potraviny jsou čerstvé a do hotelu je dodávají hlavně místní sedláci. Volit lze šestichodové menu nebo à la carte. Pravidelně jsou organizovány ochutnávky vína a sýrů. Během prázdnin mají děti k dispozici vlastní dětský bufet. Tým kuchařů nezapomíná ani na alergiky a hosty, kteří mají předepsanou dietu. Na vinném lístku se nachází kolem 700 druhů vín.

Ellmis-Zauberwelt_Bildarchiv-SkiWelt

Více informací o tomto místě najdete na www.kaiserblick.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*