Jedna unavená matka, jedno neunavitelné pětileté a jedno neunavitelné jedenapůl roční dítě. Kam tuhle sestavu vezme otec, který chce mít chvíli klid? Správně, do rodinného hotelu, kde je o všechno postaráno. Ten nejmodernější v Evropě je od prosince pod Dachsteinem a jmenuje se příhodně Dachsteinkonig.

Rodinný hotel Dachsteinkonig
Rodinný hotel Dachsteinkonig ve středisku Gosau vás bude bavit. Foto: www.dachsteinkoenig.at

Celá oblast kolem je Salzkammergut, tedy Solná komora, tedy region zapsaný do seznamu Unesco. Kousíček odtud je město Hallstatt, taky na seznamu Unesco. To je jistě pěkné, ale minimálně dva tři dny pro vás bude zásadnější, stejně jako bylo pro nás, že ve foyer hotelu stojí zmrzlinový stroj, kde si děti můžou samy čepovat zmrzlinu. Čokoládovou. Nebo jahodovou. Nebo vanilkovou. A vedle je sprej na šlehačku a z druhé strany velká plechovka lentilek, tedy spíš emenems. Pak jsou tam taky dva velké kávovary na všechny druhy kávy a stejné druhy taky ve variantě bez kofeinu a baterie sypaných čajů, i bylinkových, v biokvalitě. K dispozici bez přestání. Foyer doplňuje vyhlídka na okolní přírodu a na oslíka a ovečky v rohu místnosti. Příroda i zvířátka jsou za sklem, ale můžete si k nim vyjít pár kroky za dveře.

Vychytané detaily

Pokojíček v rodinném hotelu Dachsteinkonig
Tenhle pokojíček ocení hlavně děti. Foto: www.dachsteinkoenig.at

Majitelé Dachsteinkonigu mají zkušenosti s vedením prestižních rodinných hotelů v Lermoosu pod Zugspitze a německém Oberjochu. Na tom nejnovějším je to poznat. Děti i nás zaujal třeba nápad designéra označovat jednotlivá patra zvukem. Na vysvětlenou: podle místní legendy král Dachsteinu potrestal zpupné selky tím, že je nechal zamrznout v ledu. Vysvobodit je může malý chlapec ve společnosti krávy, psa a kohouta. A právě tyhle čtyři postavičky najdete jako designové motivy na polštářcích, peřinkách, lampách, a taky na koberci v jednotlivých patrech. V každém vás ve výtahu vítá jeden člen této společnosti: my ve třetím jsme měli pejska, haf haf!

V pokoji děti okamžitě naskákaly do šikovného měkce vyloženého doupátka, které je schované ve zdi a obložené dřevem. Naštěstí se do něj vejde i dospělý a tak si i tatínek mohl chvilkami užívat blaženého úkrytu. To když si ten pětiletý zalezl do pokojíčku s tabletem, který tady v každém pokoji nahrazuje obvyklé tištěné každodenní hotelové informace. Jsou v něm ke čtení k dispozici desítky aktuálních vydání časopisů, což ocenila maminka, a taky pár dětských her. Ukázalo se, že nám chlapeček při hraní objednal taky několik lahví z vinotéky za 127 euro, ale naštěstí se to ještě dalo stornovat.

Od sedmého dne

Bazén v Dachsteinkonig
Opravdu velký bazén, který hned tak někde nenajdete. Foto: www.dachsteinkoenig.at

Co ještě ocení unavení rodiče? Oběd i večeři formou velmi obsáhlého bufetu. Minihernu přímo uprostřed restaurace, která vám dá sladké chvilky klidu při jídle. Dětský nábytek v části restaurace, tedy nejenom dětské stoličky, ale přímo křesla a gaučíky. Sáňky a boby volně k dispozici a upravená „sjezdovka“ pro ně na dohled od hotelu, včetně jezdících koberců zdarma. Opravdu velký a mělký bazén pro mimina, což v jiných dětských hotelích zdaleka není zvykem. Tady můžete holátko nechat skutečně samo špacírovat a hrát si s vodičkou. „Strašidelný“ osvětlený tobogán je zase lákadlo pro starší. Pak tady jsou samozřejmě tři herny s celodenním hlídáním, rozdělené podle věku dětí, a ty děti slečny hlídají už od 7. dne po narození. Tak malé tady prý ještě neměli, ale měsíční miminko už ano. Pro rodiče je tady zase wellness.

Dachsteinkonig ve středisku Gosau nás bavil tak, že ačkoli jsme jinak velmi akční, rozhodli jsme se prostě válet, jak jen se v téhle sestavě válet dá. Koneckonců trend je zpomalit a užívat si života a to se tady dá velice zhluboka.

Více na www.dachsteinkoenig.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*