Písečná pláž, pozvolný vstup do průzračného moře, k tomu ovšem tři bazény sladkovodní, dětské brouzdaliště a řada programu pro děti i dospělé. Tak nějak vypadá snová dovolená s dětmi. A kde to je? V resortu Sirenis Cala Llonga na Ibize!

Text: Zuzana Rybářová

Ibiza Malý dobrodruh
Resort Sirenis v zátoce Cala Llonga je vyhlášený českými animátory a pohodovou atmosférou. Foto: www.fischer.cz

Vydala jsem se sem s maminkou a dvěma dcerami (téměř 5 a téměř 2 roky). Není nutno dodávat, že jsem měla obavy, jak bude všechno vypadat a hlavně, zda bude vše takové, jako na webu… No a bylo to ještě lepší, protože texty na webu přece jen nedokážou popsat všechno, především atmosféru, která v Cala Lloonga, zátoce, kde resort Sirenis leží, neobsáhne.

A začneme asi tím nejdůležitějším, a sice mořem. Pokud máte menší děti, tohle je pro ně doslova ráj (a pro vás taky, protože si alespoň chvíli můžete v klidu u moře číst). Vstup do moře je velice pozvolný, vody po kolena je vám dobrých 30 metrů. Přičemž moře je tady čisté, ráno na břehu najdete vyplavené mušličky a ve vodě zase malé rybky. Pláž sama o sobě je čistá, každé ráno pečlivě udržovaná a čechraná. Nám stačily na poležení osušky (za malými dětmi se pravda musí přece jen trochu běhat, a tak jsme se natáhly hned u moře), ale o pár metrů dál byly slunečníky a lehátka, za která dáte na jeden den 20 euro.

Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma

Je to však poměrně zbytečné, protože v resortu jsou na pěti terasách s různě velkými a hlubokými bazény lehátka i slunečníky zdarma, takže se můžete zajít opláchnout k hotelovým sprchám a pak se natáhnout zdarma. Pro děti jsou tu dva bazénky do jednoho a půl metru a jedno brouzdaliště pro ty úplně nejmenší.

Pokoje byly vždy více než čisté (ráno stačí dát na kliku jen cedulku se znakem „prosím uklidit“), toaleta a sprchový kout rovněž a pokoje mají balkon či terasu.

Funtazie, svět zábavy pro děti i dospělé

Ibiza Malý dobrodruh
Děti se tady zabaví celý den třeba i na dobrodružných výpravách s odbornými chůvami, zatímco vy si zaslouženě odpočinete či zacvičíte. Foto: www.fischer.cz

My sem ale vyrazili především kvůli klubovém programu Funtazie, který poskytuje cestovní kancelář Fischer. Co to znamená? Animátoři, zábavné chůvy starající se o vaše děti už nejsou takovou výjimkou, ale tady to vážně umí a v sezoně navíc mají animátory, kteří mluví česky! Přes den s dětmi řádí v bazénu, pořádají soutěže, sportovní aktivity a večer mini diskotéky. Pro dospělé je tady zase několikrát denně cvičení (aquaerobik, aerobik, pilates, joga…), ale taky si můžete zahrát šipky, tenis či ping pong (a dokonce si zasoutěžit), večer se hraje zase bingo, tančí atd.

Ráj pro gurmány

Co však na Sirenis resortu oceňuji nejvíc, je tamní kuchyně. Je to skutečně ráj pro všechny gurmány, na bufetových stolech najdete nabídku klasickou kontinentální, středomořskou a především, každý den ochutnáte něco specifického pro tamní kraj: mořské plody, ryby, těstoviny, sladké dlouhé koblihy, které namáčíte do skvělé čokolády či vyhlášený jamon z hovězí kýty…

A to nejlepší na závěr, díky lehounkému vánku, který v zátoce vane se tady nemusíte bát nepříjemných veder!

 

Co najdete v okolí: Obchody s potravinami, oblečením, obuví i hračkami, restaurace, lékárnu, bankomat, v pátek odpoledne se na kolonádě konají trhy s řemeslnými produkty.

Kam na výlet: Autobusem či romantičtěji lodí, která kotví u mola pod resortem se můžete vydat do hlavního města Eivissa s romantikým hradem (12 km), Santa Eulalie s nejstarším kostelem (7 km), do aquaparku Aquamar poblíž letiště (15 km).

Více informací na www.fischer.cz, adresa hotelu www.sirenishotels.com

 

2 Comments

  1. klara says:

    chtela bych se jen zeptat na kolik by vysla takova to dovolena na Ibize pro 2dospeli a jedno 5-lete a 2-lete dite dekuji

    • redakce says:

      Dobrý den, loni vyšla na 32 000, letos bohužel těsně pod 50, tedy čekáme na last minute, protože to místo bylo pro děti prostě dokonalé…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*