Milujete cestování, ale s dětmi vám trochu vzrostly náklady? Čtěte velký přehled těch nejlepších evropských muzeí a dětských center, kde vaše ratolesti nic neplatí.

Zámek Nelahozeves - výlety s dětmi
Děti nesnáší nudu, tak hurá s nimi na cestu po Evropě. Foto: Amaze.cz

Mnohé evropské památky jsou dech beroucí stejně jako dlouhé procházky krásnými metropolemi. Nejmenší cestovatelé je ale možná ještě dostatečně neocení. Jak si tedy užít prodloužené – třeba právě květnové – víkendy v Evropě i s dětmi a ještě přitom ušetřit? Společnost Eurolines připravila velký seznam muzeí a různých zajímavých center ve Vídni, Berlíně, Mnichově a v Budapešti, kde mají děti vstup zdarma!

„Prodloužené víkendy jsou v posledních letech velice oblíbené u rodičů, ale často i prarodičů, kteří neřídí auto anebo se na to necítí a své děti a vnuky berou za poznáváním krás Evropy našimi linkami Business Class se speciálními dětskými autosedačkami,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines.cz. V autobusech jsou děti v naprostém bezpečí i na delších trasách. Sedačky Kidybus, které používá mezinárodní dopravce Eurolines, jsou prvními na trhu, které byly speciálně vyvinuty pro autobusy a jsou v souladu s Evropskými pravidly. Teď už tedy není nad čím přemýšlet a hurá na cestu! Poradíme vám, kam!

Berlín: Německé muzeum technologie pro milovníky aut, letadel i vlaků

Berlín, Malý dobrodruh
S dětmi do Berlína za kulturou i zábavou. Foto: Kristýna Sojová

Vynálezy a nejrůznější experimenty miluje každé dítě. Německé muzeum technologie je návštěvníkům mladším 18 let přístupné zdarma, a to každý den od 15:00 hod. Třeba se v hlavách vašich dětí zrodí při prohlídce automobilů, letadel, vlaků, počítačů i fotoaparátů nápad tisíciletí. Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete od 600 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Berlín: Etnologické muzeum, kde poznáte evropské kultury

Prodloužený květnový víkend je příležitostí vzdělávat děti hrou. Nechte nudné učebnice doma a jděte do terénu, například do Etnologického muzea v Berlíně a podnikněte cestu kolem světa! O rozmanitosti mimo evropských kultur se dozvíte prostřednictvím 500 000 objektů! Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete od 600 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Berlín: Centrum Anny Frankové odhalí osud mladé Anny

Muzeum, které ocení i rodiče, skrývá životní příběh židovské dívky Anny Frankové, která přežila válku v úkrytu. Děti do 10 let mají vstup zdarma. V Centru Anny Frankové najdete texty, fotografie a další předměty, které těm starším pomohou u maturitní zkoušky z češtiny. Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete od 600 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Mnichov: Dům umění pro malé výtvarníky

Výtvarnou výchovu berou děti jako “oddechový” předmět. Stejně je tomu v mnichovském Domě umění (Haus der Kunst), kam mají děti do 12 let vstup zdarma. Bavit je bude především speciální dětský program, kde se budou učit o barvách, materiálech a nejrůznějších technikách tvorby. Autobusy Eurolines se do Mnichova dostanete od 500 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Mnichov: Muzeum člověk a příroda místo přírodovědy

Jak funguje svět? To se dovíte v Muzeu Člověk a příroda, kde se s Darwinem vydáte po stopách evoluce. Kameny a krystaly vám napoví hodně o existenci světa, uvidíte, jak funguje lidské tělo, co zvířata jí a jak loví. Rychlokurz o lidech a planetě Zemi je mládeži do 18 let přístupný zdarma. Výstava je interaktivní a děti se rozhodně nudit nebudou! Autobusy Eurolines se do Mnichova dostanete od 500 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Vídeň: Albertina s vtipným audioprůvodcem

Vídeň, Malý dobrodruh
Kam za kulturou? \zkuste Vídeň. Foto: Österreich-Werbung

Muzea rozhodně nemusejí být nuda. Přesvědčí vás o tom ta vídeňská, v nichž často nabízejí dětem a mládeži do 19 let vstupné zdarma. Krásný habsburský palác Albertina je domovem mnoha mistrovských uměleckých děl od Moneta, Degase, Renoira, Beckmanna, Maleviče a dalších umělců. Obrazy i životy umělců vaše děti upoutají díky novému zábavnému audio průvodci. A nebojte, na konci nebudete zkoušeni před tabulí a nebude ani žádný test. Autobusy Eurolines se do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Vídeň: Muzeum vojenské historie zdarma pro všechny

Další tip je více pro kluky, kteří milují zbraně. Muzeum vojenské historie (HGM) nabízí unikátní prohlídku rozsáhlými sbírkami mapujícími vojenské konflikty minulých staletí. Tři hodiny vám v muzeu uběhnou jako nic, a to především, pokud se na moment zdržíte ve speciální místnosti uniforem a předmětů z dob Franze Josefa. Muzeum je daleko lepší, než by se z webových stránek mohlo zdát. Narazíte zde i na auto Františka Ferdinanda, ve kterém byl se svou manželkou Žofií zabit. A pozor: Každou první neděli v měsíci mají nejen děti, ale i ostatní návštěvníci vstup zdarma! Autobusy Eurolines se do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Budapešť: Miniversum ukáže zmenšený model světa

Budapešťské Miniversum vám představí zmenšený model světa, kde i ty největší maďarské, rakouské a německé budovy nebudou větší než vaše dlaň. Chytré holky a kluci zde budou mít i zodpovědnost za řízení provozu v tomto mini vesmíru. Není to “cool” hrát si na pár hodin na všemocného? Autobusy Eurolines se do Budapešti dostanete od 350 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Budapešť: Centrum vědeckých objevů plné zábavy

Fyzika může být velká zábava. Ze vzorců a učebnic na to děti ale nepřijdou, a proto hurá do Centra vědeckých divů (Csodák Palotája), kde se díky 1 000 exponátům a her dá ověřit teorie praxí. V jiných muzeích se nesmí ničeho dotýkat, ale zde přímo musí. Na obřím pianě děti otestují svou hudební paměť, zjistí, proč ležení na hřebících nebolí, jak předběhnout svůj stín nebo zkusí trefit míč do koše, aniž by se jej dotkly. Cítit se jako hlavní hrdina filmu bude možné během 4D promítání. Děti do 3 let se mohou do Miniversa a Centra vědeckých divů podívat zdarma. Autobusy Eurolines se do Budapešti dostanete od 350 Kč za jednosměrnou Promo jízdenku.

Více na www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*