Baví vás pozorovat krásný ohňostroj na noční obloze? Pak se podívejte do německého Porýní, kde nás vás čeká přímo celý festival ohňostrojů a to v šesti městech.

Festival ohňostrojů v Porýní, Malý dobrodruh

Dovolená s dětmi, kde i v květnu můžete mít ohňostroj jako na Silvestra, může být nezapomenutelná. Foto: www.germanwings.com

„Rýn v plamenech“ – nejde o nový katastrofický film, jak by se snad mohlo někomu zdát. Je o tradiční festival v Německu, kdy vyplují flotily lodí na večerní Rýn, aby jejich pasažéři i přihlížející ze břehů, mohli obdivovat romantické scenérie noční krajiny a siluet hradů a měst ozářených barevnými světly ohňostrojů. Letošní festival zahájí tradičně Bonn první květnovou sobotu, tedy 4. května 2013. Kromě Bonnu se festival bude konat i v dalších městech –  6. června v Rüdesheim – Bingenu, 10. srpna v Koblenci, 14. září v Oberweselu a v 21. září v St. Goar – St. Goarshausenu.

Bonn a 30 minut v plamenech

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydá po řece Rýn obří flotila více než šedesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u městečka Linec otočí a začne hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Vše vyvrcholí v Bonnu před půlnocí, kde je pro návštěvníky připraven hlavní ohňostroj trvající celou půlhodinu. Rýn je doslova v plamenech, a právě odtud pochází název popisované slavnosti.

Nepřehlédnutelné lodě

Na úseku Bingen a Trechtingshausen/Rüdesheim se festival koná letos již 33. rok. Tato oblast je vstupní bránou do „Horního údolí středního Rýna”, které je památkou chráněnou UNESCO. Každoročně se zde koná sedm velkolepých ohňostrojů, které sledují diváci na 50-ti osvětlených lodích.

Červená v Koblenci

V Koblenci program festivalu vyvrcholí sedmi ohňostroji v převážně červených barvách, flotila bude čítat kolem sedmdesáti lodí. Rudé bengálské ohně ozáří romantické scenérie, které jsou od roku 2002 zapsány v UNESCO.

Legendární skála Loreley bude v průběhu festivalu rudě nasvícena a diváci ji budou moci sledovat z 50-ti slavnostně osvětlených lodí plujících tmou z města St. Goar do Oberweselu, kde na ně čeká velkolepá světelná show doprovázená hudbou.

Již více jak 60 let obdivují diváci gigantický festival ohňostrojů na trase St. Goar – St. Goarhausen . Kolem šedesáti pěti lodí se shromáždí uprostřed Rýna v St. Goar, show pak začíná jak na levém, tak na pravém břehu současně a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem přímo ze středu Rýna.

Více informací na www.rhein-in-flammen.com a www.germanwings.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*