Letošní léto skrývá spoustu kulturních lákadel, které by vám neměly uniknout. Hudební či gurmánské festivaly probíhající v jižních Čechách jsou jedním z nich.  Na své si přijdou jak milovníci klasické hudby, tak i příznivci modernějších stylů.

Festival hudby, Malý dobrodruh
Nechte se unášet krásnými tóny a užijte si okouzlující hudební zážitek. Foto: www.festival.mestosmirice.cz

Rok 2013 přináší řadu významných výročí v kulturní a zejména hudební oblasti. Každý, kdo je chce oslavit stylově, může vyrazit na jih, region Jižní Čechy – Horní Rakousko, který své návštěvníky neomezuje hranicemi, pro letošek přichystal hned několik hudebních nej.

Festivaly mnoha hudebních žánrů

První zastávkou je Český Krumlov. Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (19.7. – 17.8.2013), který jistě není třeba představovat, se letos bude konat již po dvaadvacáté. Ve druhé polovině července opět přivítá světové i české umělce, kteří uším návštěvníků zalahodí tóny mnoha hudebních žánrů – od klasické hudby, přes jazz a folk, až po muzikály či operu. Díky světovému věhlasu, který si za dobu své existence získal, je bezpochyby největší kulturní událostí Jihočeského kraje.

Hudební znalci však mohou pokračovat dále do Lince. Toto hornorakouské Evropské hlavní město Kultury 2009, se v roce 2013 doslova mění v město hudby. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou paletu hudebních festivalů všech tvarů a barev. Mezi již tradiční patří Kronefest (23. – 24.8.2013), Klasika u Dómu (22.6., 4.7., 13.7.2013), Brucknerův festival (15.9. – 6.10.2013), či Ars Electronica (5. – 9.9.2013) – multimediální kulturní formát nejvýznamnější svého druhu, který osloví skutečně všechny smysly. Další významnou událostí je dostavba Hudebního divadla, největší opery v Evropě, které se slavnostního otevření dočkala již 11. dubna. To, podobně jako ostatní scény i ulice města samotného, nabídne pestrou škálu hudebních zážitků – od klasické hudby, přes balet, muzikály, pop a rock music, až po elektronickou hudbu.

Festival, který probudí vaše chuťové buňky

Ještě jeden festival by žádný návštěvník tohoto města na Dunaji rozhodně neměl vynechat. Linec se totiž může pochlubit také lákavou gastronomickou nabídkou. Kulinářské speciality uspokojí chuťové buňky každého gurmána. Čeští milovníci piva si také přijdou na své a jistě si oblíbí některou z regionálních pivních specialit. Sladkou tečku za hýčkáním všech smyslů zajistí návštěva některé z místních kaváren či cukráren. Neochutnat originál známého Lineckého koláče by byl téměř hřích!

Více informací na www.hornirakousko.cz nebo www.vyletyrakousko.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*