Už vás nudí dovolená v Chorvatsku? Zkuste štěstí na Floridě nebo v Austrálii. Třeba zažijete dobrodružství, o kterém se vám ani nesnilo. Na krásné pláže Floridy a ohromující australské parky už nikdy v životě nezapomenete.

Florida: Ve dne slunění, večer slavení

exotická dovolená, Malý dobrodruh
Z Floridy se vám domů chtít nebude. Foto: www.dreamstime.com

Nejoblíbenější dovolenkovou destinací, kterou volí i Američané ke svému odpočinku, se za poslední roky stalo Miami. Říkáte si proč? Možná kvůli širokým plážím, na kterých je možné chytat bronz celé dny. Jen si představte tu atmosféru, když máte Atlantik před sebou a mrakodrapy za zády. Jednou z nejkrásnějších pláží na tomto místě je Miami Beach. Na každém rohu můžete vidět stánek s občerstvením, sprchy, kde spláchnete písek ze zad a plavčíka, který vypadá, jako by právě přišel z posilovny. Jestliže vás pláže už nudí, pak se vydejte na prohlídku místní zoo, kde můžete pozorovat plameňáky, surikaty, nosorožce, tygry i lvy. Pokud patříte k těm největším milovníkům opic, pak se v Monkey Jungle můžete s těmito primáty seznámit. Až 400 volně se pohybujících opic vám bude mávat při odchodu. Během dne se tedy klidně můžete opalovat nebo zkoumat město, večery si ale nechejte rezervovány speciálnímu programu. Jakému? Miami je domovem noční zábavy, a tak na každém rohu najdete barevnými neony osvětlené bary, kde to žije až do rána. A jsou tu i jiné možnosti. Florida se totiž pyšní plážemi, jaké nikde jinde nenajdete. V hodnocení nejlepších pláží se na vrchních příčkách umístila Siesta Key Beach, která vám učaruje tím nejbělejším pískem. Jako v ráji se budete cítit ve West Palm Beach, kde se usadilo i mnoho amerických celebrit. Pokud si domů chcete přivézt mušle, pak ke své relaxaci zvolte Sanibel Island Beach, jež je mušličkami doslova pokryta. Florida je místo, kde si odpočine i ten největší workoholik, a tak si rychle kupte levnou letenku do USA a vydejte se do palmového ráje odpočívat!

Austrálie: Sydney i Melbourne pro začátečníky

Pokud jste v Austrálii ještě nikdy nebyli a přemýšlíte, že se tam vydáte, pak určitě navštivte Sydney, které je nejlidnatějším městem Austrálie. Dominantou města je světoznámá Opera, která je od roku 2007 zapsána do světového dědictví UNESCO. V těsné blízkosti Opery se nachází The Harbour Bridge, most, který Australané často nazývají věšákem na šaty. Pokud se chcete dozvědět zajímavá fakta z australské historie a kultury, pak zamiřte do Museum of Sydney, v němž  najdete odpovědi na všechny vaše otázky o Austrálii. Oddechnout si můžete v Royal Botanic Gardens. Tyto zahrady byly vytvořeny v roce 1816 a od té doby jsou oblíbeným místem ke schůzkám, piknikům i sportování. Pokud už jste se nabažili Sydney, pak je čas se přemístit do Melbourne. Slyšeli jste někdy o předměstí St. Kilda? Toto místo je spojeno nejen s rušným nočním životem, ale také s lunaparkem, který ocení hlavně děti. Krásný výhled na město budete mít, pokud vystoupáte až na vrchol mrakodrapů Rialto Towers a Eureka Tower. Doporučujeme také navštívit Immigration Museum, kde je možné poznat Austrálii z jiného úhlu. Přistěhovalci vám převypráví své osudy, zatímco vy si budete prohlížet fotografie a osobní věci imigrantů. O svých cestovatelských zážitcích můžete debatovat s kamarády v Queen Victoria Gardens, které jsou jedny z nejkrásnějších zahrad na světě, kde je možné spatřit i květinové hodiny. Pokud seženete levné letenky do Austrálie, pak dlouho neváhejte, aby na vás ještě zůstaly. Návštěva této země opravdu stojí zato.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*