Roni Ben Ariová, Malý dobrodruh
Izraelská fotografka představí v Praze výstavu fotografií a intimního videoartu. Foto: www.galerievernon.com

Rádi se probíráte starými fotkami z dětství a vzpomínáte tak na krásné chvilky, kdy jste ještě byli zcela bezstarostní? Izraelská fotografka Roni Ben Ariová se rozhodla vrátit do těchto šťastných let a připravila pro vás výstavu fotografií a videoartu, kde si připomíná otcovu tkalcovskou dílnu.

„Zvuky tkalcovských stavů, vůně oleje promazávajícího stroje, prach… To vše patří do vzpomínek z mého dětství, do vzpomínky na otcovu tkalcovskou dílnu.“ Tak popisuje izraelská fotografka Roni Ben Ariová momenty, které inspirovaly její nové dílo nazvané LOOM |FATHER | REQUIEM. Vzpomínky ze svého dětství oživila díky fotografii a videoartu. Vyfotografovala staré součástky z tkalcovské dílny jejího otce a později z nich seskládala políčka filmu, jenž můžete vidět od čtvrtku 1. listopadu od 18.00 hodin v Galerii Vernon v Holešovicích. Autorka na vernisáži promluví o pozadí projektu a o své bohaté fotografické kariéře. Výstava potrvá v Galerii Vernon až do 31. ledna příštího roku.

Otcova dílna

„Jednoho dne jsem našla opuštěné součástky z dílny mého otce na půdě starého domu v Tel Avivu. Rozhodla jsem se, že je vyfotím zaprášené tak, jak jsou, a pak z nich pomocí metody stop motion sestavím film. Je to metoda, která je velmi pracná a v dnešní době se už moc nepoužívá. Připomíná tak práci na tkalcovském stavu mého otce, který už dnes upadl v zapomnění,“ popisuje svoji tvorbu Roni Ben Ariová.

Něco málo o fotografce

Roni Ben Ariová se narodila v městě Ramat-Gan v Izraeli v roce 1947, věnovala se režii televizních reportáží a v současné době umělecké fotografii. Kromě Izraele vystavovala napříkad v Paříži, New Yorku nebo Barceloně.

Galerie Vernon

Dílo této excelentní fotografky můžete v Galerii Vernon spatřit spolu s výstavou European Horizons, která byla otevřena v rámci festivalu současného umění TINA B., a která je zde umístěna až do 10. 11. 2012. Galerii Vernon založila v roce 2001 Monika Burian Jourdan, ředitelka galerie. Už od počátku měl Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné i klasické umění a představovat ho veřejnosti.

Více informací na www.galerievernon.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*