Giganti doby ledové, to je skutečně podařená výstava. Ačkoliv jsme něco takového na pražském výstavišti v současném obležení atrakcí Matějské pouti ani nečekali, tohle nás prostě zcela dostalo! Modely vyhynulých zvířat v životní velikosti jsou dokonale realistické.

Podoby dávných tvorů byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Proto si troufáme tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších expozic posledních let, která bude pro vaše děti i pro vás skutečným přínosem.

A co vás tady čeká? Pětimetrový mamut zasažený oštěpem jednoho z pravěkých lovců, šavlozubý tygr, obrovský pozemský lenochod, pásovec, méně známí, zato neméně gigantičtí, jednorožec Elasmothérium, velebobr Castoroides nebo obří pták Moa – to jsou jen někteří z celkem 18 vyhynulých tvorů naší planety z různých koutů světa.

Unikátní výstava překvapí svou realističností

Mnohé výstavy dnes chystají především umělci, a tak se není čemu divit, že jsme někdy třeba zklamaní. Tady to ovšem nehrozí, protože na expozivi Giganti doby ledové se podíleli vědci ve velké míře. Jejich cílem bylo vytvořit modely v jejich skutečné velikosti naprosto realisticky. Každý z tvorů je navíc zasazen do svého přirozeného prostředí a každý z  exponátů tak vypráví svůj příběh. Na výstavě si tak projdete s největšími savci doby ledové období čtvrtohor, což je nejmladší období historie naší planety. Začalo před cca 1,8 miliony lety a trvá v podstatě dosud. Většina tvorů z výstavy však vyhynula někdy před 10 000 lety. Zajímavostí jsou dva z celkem 18 modelů,  to pták Moa a pratur, které vyhubil vlastně až člověk v 17. století (naši předci se tak s těmito giganty mohli potkat ještě „nedávno“). Plus bonus: Hned vedle výstavy Giganti doby ledové je největší zrcadlové bludiště v Evropě!

Kde uvidíte výstavu Giganti doby ledové:

9.3. – 27.4. 2013 – Praha, vystaviště Holešovice pavilon E 7.5. – 23.6. 2013 – krajske muzeum v Plzni 1.7. – 15.9. 2013 – Liptovský Mikuláš , Slovensko   Více na www.giganti.cz

Comments are closed.