Oblečení, které nepromokne, se hodí právě do tohoto počasí. S high-tech oděvy budou vaše děti v suchu, protože vysoce funkční materiály odolají nejen dešti a chladu, ale také větru. Jedním z nejlepších výrobců tohoto oblečení je finská značka Reima, která je špičkou ve svém oboru.

Reima dětské oblečení, Malý dobrodruh
Nepromokavé oblečení značky Reima si vaše děti oblíbí. Foto: www.skibi.cz.

Reima nabízí jak stoprocentně nepromokavé oděvy do deště, tak kvalitní membránové nebo dostupnější zátěrové oblečení.

„Oblečení Reima je ideální volbou pro rodiče, kteří chtějí nechat děti hrát si a dovádět na čerstvém vzduchu, i když zrovna není ideální počasí, a přitom mít jistotu, že dítě zůstane v suchu a v teple a pobyt venku neodstoná,“ říká Magdalena Boušková, produktová manažerka Reimy pro Českou republiku.

 

 

 

Reima Rainwear chrání od hlavy až k patě

Kolekce do deště Reima Rainwear zahrnuje nepromokavé bundy, kalhoty, ale i holinky, kloboučky a rukavice. Jsou vyrobeny ze zesíleného polyesterového úpletu, který je odolný a jen tak se neroztrhne, zároveň je však měkký a příjemný na nošení. Dítě je v kolekci Reima Rainwear chráněno od hlavy až k patě a může si hrát venku i v silném dešti, skákat v loužích, nebo si pouštět lodičky z kůry na potoce, a stále zůstává dokonale v suchu.

Membránové oblečení je ideální pro sportovní aktivity nebo aktivní pohyb venku za každého počasí. Membrána je totiž nepromokavá, takže dokáže odolat dešti, ovšem zároveň umí propouštět páru od těla do vnějšího prostředí, takže se dítě nadměrně nepotí a zůstává v suchu.

Proměna jarní bundy na podzimní

Reima nabízí membránové bundy, kalhoty i rukavice. Velmi zajímavý je přitom systém Play Layers, v jehož rámci lze do membránových bund vpínat pomocí speciálních patentek fleecové mikiny a další oděvy střední zateplovací vrstvy, takže z lehké nepromokavé bundy pro jarní deštivé dny snadno vytvoříte zateplenou bundu, použitelnou v chladnějších podzimních a dokonce i zimních dnech. Tato možnost výrazně kompenzuje vyšší cenu membránového oblečení.

Pro rodiče, které přece jen odradí vyšší pořizovací cena membrány, má Reima připravenu kolekci kvalitního zátěrového oblečení. Také zátěr je nepromokavý, ale má o něco nižší prodyšnost a na rozdíl od membrány se jeho vlastnosti časem zhoršují.

Reima je odolná vůči oděrům

Obrovským plusem oblečení Reima je jeho vysoká odolnost vůči oděru. Tato vlastnost, která se jinak sleduje jen u oblečení pro horolezce, je právě u dětských oděvů velmi důležitá, vždyť děti neustále padají, sedí na zemi, lezou po kolenou, nebo se sápou na stromy či zídky a oblečení je přitom silně namáháno na oděr.

Proto Reima věnuje oděruodolnosti zvýšenou pozornost a její výrobky v tomto atributu dosahují jasně nejvyšších hodnot na trhu dětského oblečení. V tzv. Martindale testu, kdy se počítá počet otáček filcového kotouče přitlačeného na látku před jejím prodřením, dosahuje oblečení Reima běžně hodnot 50 000, zatímco nejlepší konkurenční výrobky se pohybují kolem hodnoty 10 000.

Do České republiky dováží dětské oblečení Reima od roku 2010 firma Ski a Bike Centrum Radotín.

Společnost Reima byla založena roku 1944 ve Finsku. Specializuje se na dětské oblékání a patří k průkopníkům technického outdoor oblékání pro děti. Reima je lídrem na trhu dětského oblečení v severských zemích a úspěšně expanduje do dalších zemí. V roce 2007 dosáhla obratu přibližně 23 milionů eur. Téměř 80 procent produkce firmy Reima je exportováno. Do České republiky se  Reima dováží od zimní sezóny 2009/2010. Více informací na www.reima.fi.

Ski a Bike Centrum Radotín bylo založeno v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení především pro cyklistiku a lyžování. Ski a Bike centrum Radotín s.r.o. je výhradním dovozcem značky Reima do České republiky. Více informací na www.skiservis.cz.

Tags: ,

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*