Dětská pokožka je mnohem citlivější než ta dospělých a navíc má paměť: jakkoliv jí v dětském věku „ublížíme“, pocítíme to už navždy. Proto se velkým hitem stává oblečení s UV ochranou, které nejenže dobře vypadá, ale – a to je zásadní – chrání před slunečním zářením.

Reima, Uv oblečení malý dobrodruh
UV oblečení dopřeje vašemu Malému dobrodruhovi stoprocentní ochranu před sluníčkem. Foto: www.reima.cz

„Vědecky je prokázáno, že UV oblečení nabízí dokonalejší ochranu, než opalovací krémy. Jeho nesporou výhodou pak je rozhodně to, že se nedá mechanicky setřít, smýt a odpadají u něj rovněž v poslední době tak časté kožní alergické reakce,“ říká Kateřina Princová ze společnosti Skibi.cz, která v ČR zastupuje finskou značku Reima, jež je celosvětovým průkopníkem dětského funkčního oblečení. Nejnovější modely kolekce Reima Sunproof vynikají tím, že jsou velice prodyšné, hypoalergenní (!) a mají veselý design. Děti tak mohou strávit v létě celý den bezpečně i na sluníčku.

„UV oblečení z kolekce Reima Sunproof disponuje ochranným faktorem 50+, ten se nemění a děti tak není nutné v krytých oblastech mazat, což je zejména pro rodiče praktické a cena UV oblečení se vám rychle vrátí v úspoře za opalovací krémy,“ dodává Kateřina Princová.

Právě výše ochranného faktoru je přitom zcela zásadní. Jen pro představu: obyčejné bavlněné tričko chrání vaše dítě faktorem 5 až 10, takže pokud byste chtěli docílit stejné ochrany jako u UV oblečení, museli byste své malé ratolesti navléct obyčejných trik deset!

Další výhodou UV oblečení je to, že je v podstatě druhou kůží dítěte, to ani necítí, že je má na sobě – je lehké, vzdušné, takže horko mu určitě nebude. A problém není ani s koupáním, kdy ho nemusí sundávat, do vody je určeno stejně jako na souš a po namočení schne velmi rychle.

Své děťátko navíc můžete do UV oděvů obléct celé: například kolekce Reima Sunproof nabízí dětská UV trička, kraťasy, plavky, dnes velice populární koupací overaly pro nejmenší, trendy boardshortky, ale také praktické čepice a kloboučky s ochranným lemem na krk či boty do vody, které chrání chodidlo před ostrými předměty ve vodě a celou nohu pak před UV zářením.

UV od hlavy až po paty!

Reima Malý dobrodruh
Oblečení nové kolekce Reima Sunproof chrání děti před škodlivým UV zářením ochranným faktorem SPF 50+. Foto: reima.cz

1. Kamarád se sluníčkem

Dětské letní triko Reima Sunproof Ipanema chrání děti před škodlivým UV zářením ochranným faktorem SPF 50+. Stejné ochranné vlastnosti má na souši i ve vodě, rychle schne, je vzdušné a lehké. Doporučená cena 660 Kč, prodává Skibi.cz.

2. Bezpečný vodní živel

Letní overal Reima Sunproof Copacabana pro děti je vhodný na hraní ve vodě i na suchu. Nejenže rychle schne a je prodyšný, ale hlavně chrání děti před škodlivým slunečním zářením ochranným faktorem SPF 50+. Barva modrá, doporučená cena 970 Kč, prodává Skibi.cz.

3. Kosmický sluneční kšilt

Praktická letní kšiltovka Reima Sunproof Cuba s ochranou SPF 50+ proti UV záření má šikovně prodloužený zadní díl, který před sluníčkem chrání i zátylek a krk. Vysoký ochranný faktor chrání před škodlivými účinky slunečního záření a případným úžehem. Kšiltovka je prodyšná a po namočení rychle schne. Stačí už jen doplnit slunečními brýlemi. Barva bílá, doporučená cena 460 Kč, prodává Skibi.cz.

4. Minislunečníček

Dětský letní klobouček Reima Sunproof Papallo chrání před nebezpečným UV záření, díky vysokému SPF 50+ faktoru. Materiál kloboučku rychle schne, je lehký a prodyšný. Hezky kryje i ramena a . Doporučená cena 399 Kč, prodává Skibi.cz.

5. Do sucha i do vodičky…

Letní koupací boty Reima Sunproof Chroma s ochranným faktorem SPF 50+ chrání dětské nohy nejen před sluníčkem, ale i před zraněním od kamínků, mořských živočichu a nejrůznějších předmětů. Botičky rychle schnou, jsou pružné a prodyšné. Zapínání je řešeno na suchý zip.
Uvnitř bot jsou vyndavací vložky s označením Happy Fit.
Barva modrá, doporučená cena 460 Kč, prodává Skibi.cz.

6. Módní přehlídka na pláži

Růžové dětské plážové pončo Reima Sunproof Miami je vyrobeno z měkké froté bavlny. Na bocích je vybaveno praktickými patentkami, kterými se jednoduše sepne a lépe tak drží. Ideální je také jako velká osuška na ležení třeba na pláži. Doporučená cena 790 Kč, prodává Skibi.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*