Poptávka po Egyptě roste, ale stále je volný. Turecko a Řecko potvrzují roli letošního favorita.

Foto: CK Neckerman

Politické změny v Egyptě provázené neklidnou situací ve městech měly v zimě za důsledek dramatický pokles turistického ruchu. „Dnes, kdy je situace v Egyptě stabilizovaná, se turisté vracejí a zažívají zde neopakovatelnou atmosféru svobody, prázdných pláží, vstřícného přijetí a nízkých cen,“ říká k návratu turistů do Egypta Tatiana Poláková, specialistka na letní zájezdy Neckermann Cestovní kanceláře. Proto je Egypt jedním z horkých tipů, kde můžete zažít plnohodnotnou dovolenou a navíc v klidné atmosféře. To se příští roky nebude pravděpodobně opakovat. Egypt je také zajímavým tipem pro ty, kteří milují horké dny a chtějí na dovolenou vyrazit už v květnu nebo červnu.

Egypt se plní pomalu

V Egyptě padl třicetiletý režim prezidenta Husního Mubaraka a tato změna je obecně vnímána jako vyjádření vůle Egypťanů. Země má nyní před sebou cestu k demokracii a prvním krokem by měly být svobodné a demokratické volby. „Tato krásná, na historické památky bohatá země a její pohostinní obyvatelé si jistě zaslouží, aby se jim zdroj obživy v podobě turistického ruchu opět vrátil. Pláže a hotely se pomalu ale jistě plní, ale stále jsou příjemně volné,“ komentuje situaci Tatiana Poláková z Neckermann Cestovní kanceláře.

Smetanu slízlo Turecko a Řecko

Nejistá situace v Egyptě pomohla dalším lokalitám, do nichž se obrátil zájem turistů. Smetanu slízlo například Turecko nebo Řecko. „Tyto země jsme předpovídali jako velký hit ještě před egyptskou krizí. Turecko je čím dál oblíbenější díky novým resortům se špičkovou infrastrukturou a službami. Řecko si drží popularitu dlouhodobě svou typickou atmosférou a pohostinností. Díky nejisté situaci v Egyptě, ale pomalu a jistě ubývají právě ty nejlepší ubytovací kapacity. Pokud zákazníci stále nevědí kam vyrazit, při volbě Turecka, Řecka či Egypta určitě nešlápnou vedle,“ doplňuje Tatiana Poláková z Neckermann CK.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*