Nejen hudební, ale také gurmánské zážitky a zábavu pro rodiče i děti nabídne 2. ročník festivalu Holešovská regata, který se uskuteční v sobotu 23. června v zahradách zámku Holešov na Kroměřížsku. Jeho hlavními hudebními hvězdami budou Tomáš Klus, MIG 21, Čechomor nebo Mňága a Žďorp.

„Festival záměrně nenazýváme rockovým ani hudebním. Je to především festival rodinný. Naším cílem je nabídnout celodenní zábavu dětem i dospělým všech věkových kategorií – navíc tak, aby se v areálu za doprovodné akce pro děti i dospělé neplatilo nic navíc,“ říká Michal Žáček z Agentury Velryba, která akci pořádá spolu s Městským kulturním střediskem Holešov.

Kromě hudby čeká návštěvníky celá řada doprovodných akcí. Těšit se mohou opět na soutěž netradičních plavidel a na Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. Novinkou bude letos soutěž v přejezdu lávky ve dvojicích s trakařem. 

Další zpestření přinese netradiční nabídka občerstvení v areálu. „Nabídnout párky, pizzu nebo gyros umí každý. My letos nabídneme cestu mezinárodní kuchyní, aby návštěvníci měli také kulinářský zážitek,“ láká Michal Žáček. Lidé tak ochutnají například africký guláš nebo thajské speciality za lidové ceny.

Festivalem budou žít nejen zahrady holešovského zámku, ale také široké okolí. „Pevně věříme, že nám bude počasí tak jako vloni přát. Návštěvníkům v rámci festivalu nabídneme jako novinku vstup zdarma nejen na místní koupaliště,“ doplňuje ředitel Městského kulturního střediska Holešov Pavel Chmelík. Zájemci si budou moci prohlédnout novou výstavu Josefa Lady na zámku, kde budou také interaktivní dílny. Promítat se tam budou rovněž dokumenty a pohádky Josefa Lady. „Novinkou bude letos kromě jiného i malé muzeum kovářství. Holešov má jedinou středověkou kovárnu v původním stavu včetně podzemní chodby. To všechno si mohou lidé prohlédnout,“ doplňuje Pavel Chmelík.

Loňský ročník, přestože byl první, se u veřejnosti setkal s velkým ohlasem. Do Holešova přijelo více než pět tisíc lidí. Jedním z návštěvníků byl také starosta Holešova Zdeněk Janalík. „Bylo to pro mě velice příjemné překvapení, atmosféra byla skutečně rodinná. Zahrada zámku ožila tak, jak jsme si představovali. Lidé leželi na trávě, tancovali, hráli si. Tak jako oni i já jsem byl z akce nadšený,“ říká Janalík.

V současné době už jsou v předprodeji vstupenky včetně zvýhodněných vstupenek pro rodiny. Pro ty, kteří budou chtít v Holešově přespat, budou připravené dvě louky určené ke stanování.

Podrobnosti k festivalu: www.holesovskaregata.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*