Jak děti donutit, aby se začaly zajímat o památky? Vyzkoušejte novou hru quest, se kterou budou děti hledat stopy svých předků, a na konci je dokonce čeká poklad.

Holešov, Malý dobrodruh
Poznávejte s dětmi krásy Holešova. Foto: www.holesov.info

Městské kulturní středisko Holešov včera odstartovalo novou městskou hru takzvaný quest. Holešov je první ve Zlínském kraji, který tento projekt nabízí. Autorem je informační centrum, které dalo hře název Po stopách předků a zacílilo ji především na děti a rodiče.

„Jedná se o netradiční procházku po holešovských památkách formou hry, při které se na základě veršovaných indicií hledá cesta k pokladu. Především dětem chceme více přiblížit zdejší historii,“ řekla za autorský tým Jana Zaoralová.

Quest je něco podobného jako geocaching, avšak funguje na trochu jiném principu a není k němu potřeba GPS navigace, nýbrž obyčejný papír a tužka. Zájemce o hru si na holešovském informačním centru zdarma vyzvedne mapu a hádačku a nebo si je stáhne z internetových stránek www.holesov.info či www.questing.cz. A hra začíná. Postupuje podle mapy s orientačními body, které mu napovídají, kudy vede trasa. Pokud hráč dobře vyluští tajenku, čeká na něj na konci 2,5 km cesty poklad.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*