Horní Hrad na Karlovarsku zve pořádá 14. května den plný zábavy i poučení pro celou rodinu: nahlédněte do oblasti sokolnictví a lovu, který patřil k životu šlechty.

Foto: Horní Hrad

Den sokolnictví a lovectví se na tomto hradě tradičně těší přízni velkých i malých návštěvníků a proto tady organizátoři letos připravili celodenní setkání s opeřenci ze záchranné stanice dravců a sov Merlin: Den sokolnictví a lovectví se bude konat od 10:00 do 17:00 hodin.

Uvidíte celou řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky s přednáškami, budete mít možnost podržet si dravce na ruce, připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, lukostřelba, lovečtí psi, kuna, expozice sokolnických potřeb – pohromadě pro vás bude vše, co je jinde jen těžko možné spatřit a zažít!

 Úvod bude patřit přednášce s praktickými ukázkami o Historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách – kopí, prak, luk, kuš, smyčky, lep, dravý pták a sokolnictví, lovecký pes – až po nástup střelných zbraní a zánik starých metod.

 Připravena je i velká hra pro děti s mnoha zastávkami a úkoly, malé i velké.

 Při vstupu dostane každé dítě „Listinu adepta královského sokolníka“.
Po zahájení akce se představí soutěž a oznámí pravidla. Kdo splní stanovený limit, bude z adepta pasován na sokolníka, obdrží pasovací královskou listinu a odměnu.
Děti získávají body v jednotlivých soutěžích v kategoriích do 10 a nad 10 let. Soutěže jsou například:

  • ·         znalostní (informace získané z ukázek, dotazů)
  • ·         lukostřelba
  • ·         hod kamenem na terč
  • ·         hod oštěpem na terč
  • ·         vázání sokolnického uzlu
  • ·         nošení dravce na ruce bez cinkání rolniček
  • ·         znalost sokolnických pomůcek

 Více informací na www.hornihrad.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*