Krásná příroda, vinohrady, malebné vesničky… a uprostřed toho všeho najdete krásné ubytování jižní Morava. V Tišnově u Brna leží Květnice, útulný hotel s vynikající restaurací. Tu možná znáte z poradu Ano šéfe, v němž od Zdeňka Pohlreicha získala dokonce dvě hvězdy!

hotel Květnice, Malý dobrodruh
Květnice, to je restaurace se skvělou gastronomií a útulným levným ubytováním. Foto: www.hoteljiznimorava.cz

Tahle restaurace asi ukojí všechny vaše gurmánské chutě. Vaří tady totiž tradiční českou kuchyni, ale taky italskou a čerstvé ryby. Však některé z receptů pocházejí z dílny slavného českého gastronoma Zdeňka Pohlreicha, který tuto restauraci vylepšoval. I to by mohlo být velké lákadlo, proč se tady zastavit na speciální obědové menu nebo dokonce na některou z pravidelných kulinářských akcí!

Není se tedy čemu divit, že hotel a restaurace Květnice (mimochodem stojí pod stejnojmenným kopcem, který byl vyhlášen přírodní rezervací už v roce 1928) je častým místem svateb i firemních školení a dalších akcí, pro něž jsou k dispozici salonky i případné technické vybavení (audio a video technika, datový projektor, notebook, ozvučení, magnetické tabule…). Svatební hosté zase mohou využít hotel jižní Morava k ubytování, což je naprosto unikátní!

Čím se zabavit v okolí Tišnova

Ale pojďme k místu samotnému, proč se sem vlastně vydat: ubytování jižní Morava nabízí základnu všem, kdo se rádi procházejí – okolní lesy i stráně jsou skutečně nádherné, pro milovníky sedel o dvou kolech jsou tady zase skvěle udržované cyklostezky a příznivci sněžných prken si přijdou na své v nedalekém lyžařském středisku.

Co dělat však máte i v samotném Tišnově, klidném lázeňském městě. Jen 5 minut od hotelu Květnice stojí bowling centrum nebo fitcentrum Olympia, střelecký klub, tenisové kurty (v zimě je zde nafukovací hala). Pro milovníky lyžování je dostupný lyžařský areál Klínek v Předklášteří u Tišnova.

Dalšími hezkými výletními cíli v okolí může být například hrad Pernštejn, westernové městečko Šiklův mlýn, naučná stezka Járy Cimrmana, Moravský kras s proslulými jeskyněmi a propastí Macochou.

hotel Květnice, Malý dobrodruh
Hotel Květnice nabíz krásné ubytování už od 350 Kč na osobu. Foto: www.hoteljiznimorava.cz

Luxusní a útulné ubytování u Brna

Pokud byste si na Jižní Moravu rozhodli udělat delší výlet či tady přímo chtěli strávit dovolenou, klidně se ubytujte v Květnici. Tento hotel tady stojí od roku 1925, a ačkoliv nedávno prošel šikovnou rekonstrukci, období první republiky vám bude připomínat. Stojí přímo v centru Tišnova (skutečně pěkného města) a do Brna je odsud jen 25 km (to je informace například i pro hosty tamních veletrhů). Ale zpět k ubytování: najdete zde jedno a dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky. Jejich součástí je vždy vlastní sociální zařízení, apartmány mají rohovou vanou, všude je zdarma wifi připojení. A důležitá informace na konec: ubytování zde pořídíte již od 350Kč!

Kontakty: Tel.: +420 549 410 370, www.hotelkvetnice.cz, www.hoteljiznimorava.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*