Na hradě Lukově, zřícenině známé po celé České republice, odstartuje v sobotu 30. dubna letošní kulturní program. V návaznosti na uvedené datum se bude pálit čarodějnice, zábava ale bude ještě daleko pestřejší.

Foto: www.vychodni-morava.cz

„Baterku a dobré boty si určitě vezměte s sebou,“ vyzval Jiří Holík z pořádajícího Spolku přítel hradu Lukova. Sobotní program začne v prostorách hradu ve 20 hodin divadelním představením Pohádka o zmatené víle. O hodinu později už přijde na řadu Upálení skutečné čarodějnice, v 21:45 bude k vidění Ohňová show. Účinkovat budou skupina historického šermu Solutus a ohnivá skupina Boca Fuego. Vstupenka pro dospělé bude stát 40 korun, dítě od 6 do 14 let zaplatí 30 korun. „Děti v kostýmu čarodějnice budou mít vstup zdarma. Nejlepší maska bude oceněná košíkem jahod,“ prozradil Holík. Dodal, že na hradě bude možnost zakoupit upomínkové předměty a občerstvení. Představení se uskuteční pouze za příznivého počasí, tedy, když nebude pršet.

Lukov, který se nachází nedaleko Zlína, je velmi známou hradní zříceninou. Díky mnoha dobrovolníkům nezmizel v zapomnění, ale je postupně rekonstruován a to už více 20 let. Zájem o hrad a akce, které se zde pořádají, dlouhodobě vzrůstá. Loni zde přivítali více než třináct tisíc návštěvníků.

Kulturní akce v roce 2011 na hradě Lukově:

30. duben, 20.00 hodin: Pálení čarodějnic: V programu, který začne pohádkou O zmatené víle, bude představen příběh s upálením opravdové čarodějnice. Během večera dále vystoupí ohnivá skupina Boca Fuego a skupina historického šermu Solutus.

21. květen, 10.00 hodin: Den stromů: V celodenním programu bude provedeno odborné ošetření dvou památných stromů v areálu hradu certifikovanými arboristy, bude představena výstava fotografií památných stromů. Děti budou moci vyzkoušet stromolezectví a lanovou dráhu nainstalovanou na stromech, nebo se zapojit do soutěží o ceny.

4. červen, 10.00 hodin: Den s Lesy ČR (Dětský den na hradě): Společnost Lesy České republiky a Spolek přátel hradu Lukova připravily bohatý program pro děti i dospělé, ve kterém se návštěvník seznámí například s ukázkami práce v lese, uvidí výcvik dravých ptáků a bude se moci zapojit do soutěží o ceny.

9. července, 17.00 hodin: Strašidelná prohlídka: Při prohlídce hradu s průvodcem poznáte celou řadu hradních strašidel a seznámíte se s několika lukovskými pověstmi. Na všechny se těší rytíř Arnošt.

28. srpna, 10.00 hodin: Den prezentace hradu: V celodenním programu se pochlubíme tím, co se v průběhu roku 2011 podařilo na hradě udělat. Bude nainstalována výstava „Hrad Lukov v proměnách času“ a proběhne prezentace „Hrad Lukov není jen minulost“.

17. září, 10.00 hodin: Den bez bariér (Den evropského kulturního dědictví): U příležitosti Dne evropského kulturního dědictví se budeme snažit do hradního areálu dostat ty, kteří se sem běžně nedostanou. V programu dne bude např. představení ochotnického divadelního souboru „Skřítek“.

Více informací na www.vychodni-morava.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*