Víte, kde žije oposum nebo orlosup? Rozeznáte makaka od alkouna? Znáte osud slonice Sumatry? Na všechny tyto otázky vám odpověď prozradí speciální dětské prohlídky, plánované na každou prázdninovou neděli na zlínském hradě Malenovice.

Hrad Malenovice Malý dobrodruh
Hrad Malenovice pořádá každou neděli speciální zábavné prohlídky pro rodiny.

„Loni byly dětské prázdninové prohlídky s hradní paní velmi úspěšné. Pro letošní rok jsme hledali zbrusu nový program, a proto jsme se rozhodli uspořádat speciální dětské prohlídky nové zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk,“ vysvětlila průvodkyně Martina Bubeníková, která pro tento rok odloží historický kostým a vezme děti do světa roztodivných zvířecích obyvatel naší planety.

Speciální dětské prohlídky jsou připraveny na celé prázdniny a uskuteční se každou prázdninovou neděli. Začátky prohlídek jsou vždy v 15 a v 16 hodin, prohlídka vedená zábavnou formou potrvá 45 minut.

Zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk nabízí na 150 exponátů a ukazuje celou řadu zajímavostí včetně jediné vystavené kostry slona v České republice. V prostorách expozice nechybí ani dotykové obrazovky s řadou her a vědomostních kvízů o zvířatech. Vstupné na speciální dětské prohlídky je běžné s možností využití zvýhodněného rodinného vstupného 110 korun (2 dospělí + 1 až 2 děti).

Pořádající Muzeum jihovýchodní Moravy doporučuje se na dětskou prohlídku předem se objednat na telefonech 577 103 379 nebo 605 924 869 nebo prostřednictvím e-mailu kastelan.malenovice@seznam.cz.

One Comment

  1. Toulejse.cz says:

    Hrad Malenovice určitě stojí za to navštívit. Zvláště hradní věž se bude dětem i dospělým líbit. Chválím výběr destinace, výlet se určitě bude všem líbit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*