Všem cyklistům doporučujeme skvělou akci, která vypukne 24.9. v Hustopečích: závod horských a trekkingových kol Hustopečský kameňák 2011.

Hustopečský kameňák
Foto: www.dreamstime.com

Další cyklistická událost ve městě Hustopeče, tentokrát především pro širokou veřejnost, pod kterou přijalo záštitu město Hustopeče, se po roce pojede opět krásnou krajinou v okolí rybníků, mandloňových sadů a hlavně tradičně přes bikery obávaný Kamenný vrch v nadmořské výšce 343 m.

Letošní již 3.ročník provází celá řada pozitivních změn. Tou největší je skutečnost, že všichni závodníci budou mít změřen svůj dosažený čas elektronickou časomírou, tedy čipem, který bude připevněn na kole.

Na závodníky čeká středně náročná trať o délce 20 km, kde nechybí ani prudké výjezdy do kopce, ani rychlé sjezdy po travnatých cestách mezi vinicemi. Těsně před hlavním závodem, který startuje ve 14h, se  utkají  o ceny také naši nejmenší cyklisté, nebo i koloběžkáři. Závod pro děti odstartuje ve 13.30h a bude měřit 100m.

Na závěr po vyhlášení vítězů, se bude losovat v tombole, kde si téměř každý může vyhrát nějakou zajímavou cenu.

O zábavu bude postaráno. Během odpoledne bude v místě startu a cíle v Autokempu Formanka, hrát živě rocková kapela La Bande z Brna.

Cyklistickým odpolednem bude slovem provázet osvědčená moderátorka a zároveň organizátorka akce Mgr. Ivana Matějíčková, která přivítá a bude krátce zpovídat zajímavé hosty, kteří přijali pozvání a zúčastní se závodu. Mezi takové například patří bývalý cyklistický profesionál Jan Svorada.  Při akci také bude dohlížet na bezpečnost cyklistů Městská policie Hustopeče, která bude přítomna na kritických místech tratě, několik desítek pořadatelů z řad dobrovolníků, kteří budou přispívat hladkému průběhu závodu.

Více na www.hustopece-city.czwww.hustopecsko.net

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*