V posledních letech se u dětí stává fenoménem tzv. instantní zábava. „Má předem daný rámec, je rychlá, jednoduchá a skvěle se uplatňuje zejména v případě, že chcete děti naučit kreativitě. Takovéto tvoření na ně totiž neklade žádné nároky, a to je přesně to, co jim v dnešní době nejvíc chybí,“ říká Martina Linková z kreativních dílen AladinE.

Aladine instantní zábava
Instantní zábava má předem daný rámec, je rychlá, jednoduchá. Foto: www.aladine.cz

Spousta kroužků, tlak na výkony i na konečný výsledek – přesně tak dnes přistupují rodiče k dětem, které pak paradoxně většina věcí, jimž se věnují, přestává bavit. Úplně jinak na to jde Martina Linková, která pořádá kreativní dílny AladinE pro děti i dospělé: „Rodiče mají často přesné představy o tom, jak by mělo to, co děti tvoří, vypadat – vnucují jim to a nutí je do stereotypů. Pro děti je ale naopak důležité, aby měly svobodu a mohly objevovat nové věci,“ říká odbornice, která na svých kurzech předkládá dětem právě nástroje tzv. instantní zábavy.

Aladine Stampo hrad
StampoArchitekt – varianta pro kluky Můj hrad. Foto: www.aladine.cz

Děti často nedokážou dlouho udržet pozornost, nechtějí moc přemýšlet, chtějí se prostě hlavně bavit. „Na našich kurzech jim proto předkládáme především příběhová razítka. Holčičky mají rády oblékací panenky, kdy mohou kombinovat desítky různých oblečení a doplňků, u dívek i u kluků jsou pak populární razítka, pomocí nichž „staví“ hrady a zámky. Často se stane, že zkombinují všechno, a přesně to je náš cíl, protože tímto způsobem se učí individuálnímu vyjádření,“ vysvětluje Martina Linková.

Děti pomocí příběhových razítek dokážou překročit svůj stín, vyzkoušet si něco, co neví, jak dopadne – motivuje je to tvořit déle a pak si vzniklé dílo třebas i vybarvit, poprášit třpytkami apod. Instantní zábava, kdy „umělecké kusy“ mohou vznikat doslova během několika minut a vždy je všechno dobře, získává na popularitě. „Tady je jakékoli tvoření vždy v pořádku, a to dětem dodává sebedůvěru i pocit, že se vyplatí být kreativní a nic to není,“ uzavírá odbornice.

Tipy na instantní zábavu pro děti:

Aladine Převlékací panenky
Převlékací panenky. Foto: www.aladine.cz

Převlékací panenky, to je velkorysé balení razítek pro holčičky, z nichž sestaví až 3 000 (!) různých módních kombinací. Panenky se pak dají jednoduše vybarvit a dotvořit. Sukýnky, halenky, šatičky, doplňky a šperky – to vše včetně návodů, jak hezky zkombinovat barvy… Razítka koupíte na www.aladine.cz ve variantách Princezny z Orientu, City Chic, Severské princezny, Street Style za 330 Kč nebo Princezny, Holky z města za 550 Kč.

StampoArchitekt – varianta pro kluky Můj hrad nebo varianta pro holky Můj zámek – je kreativní sada 45 ks razítek střech, hradeb, věží, bran, vrat, okýnek a postaviček. Obrázky lze kombinovat do desítek nejrůznějších variací. Součástí balení je i inkoustový polštářek. Prodává www.aladine.cz za 550 Kč.

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*