Užijte si slavnosti, kde se nemusíte bát, že by se vaše děti nudily, nebo že by se dokonce mohly v davu lidí někde zatoulat. V Ivančicích od 17. do 19. května budou probíhat chřestové slavnosti, které si nesmíte nechat ujít.

Chřestové slavnosti, Malý dobrodruh
V Ivančicích naučí vaše děti vařit chřestovou polévku i další pochoutky. Foto: www.slavnostichrestu.cz

Znáte to: vyjedete na slavnosti, tlačíte kočárek, druhé dítě v závěsu, všude davy lidí… Chcete si něco ochutnat, děti to ale nebaví. Na Slavnostech chřestu v Ivančicích to bude jiné. Děti mohou koukat na film v kině, zatímco vy budete ochutnávat chřestové speciality. Tatínci mohou degustovat ve vinařské zóně a hned vedle si ratolesti pohrají na houpací farmě nebo pro ně bude čarovat kouzelník. Navíc nemusíte ani řešit věčný problém: kdo bude řídit. V neděli totiž z Brna do Ivančic vyráží parní vlak a ten už je sám o sobě atrakcí. Lístky můžete koupit pohodlně z práce na webu slavností.

Kino, malování a živá zvířata

Po celý víkend 17. – 19. května nebudete vědět, kam s dětmi dřív skočit. Malování na obličej, soutěže, vaření s dětmi, živá zvířátka, řemeslníci a klasické pouťové atrakce. Tím vším můžete na největších chřestových hodech děti zabavit. Pokud byste si chtěli udělat chvilku sami pro sebe, nabízí zdejší rodinné centrum Měsíční houpačka hlídání dětí. V kině uvedou animovanou Transylvánii, dobrodružného Hobita a nebo komedii Oui, šéfe!

Děti jako kuchaři

Loni s dětmi televizní kuchař Petr Stupka připravoval chřestový koláč. Letos se chystají chřestové toasty a možná i polévka. Malí kuchaři dostanou zástěrky a čepice a kuchyně je jenom jejich. Rodiče pak mohou ochutnat, jak se dětem dílko podařilo. Děti milují princezny a na Slavnosti chřestu přijede přímo císařovna. Parním vlakem v neděli bude s turisty cestovat speciální družina se slavnou Sissi. Ta totiž milovala ivančický chřest. Dokládá to dopis, který nechala zapsat místnímu lékárníkovi. Ten na ni bude čekat na nádraží a císařovna s ním stráví v Ivančicích celý den. Můžete se s nimi vyfotit, popovídat a nebo večer vystoupit na funkcionalistickou Muchovu rozhlednu.

Aktivity pro dospělé

–          degustační zóna s osmi restauracemi, které vaří více než padesátku různých jídel

–          vinařská zóna s více než tuctem moravských vinařů

–          čerstvý chřest

–          farmářské dobroty na stánku Edenway

–          kulturní program (Xindl X), kuchařské show (Hanka Michopulu, Petr Stupka, Lukáš Hejlík)

–          řemeslný jarmark

–          chřest v restauracích po celém městě
Více informací na www.slavnostichrestu.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*