Nelítejte v tom! Vsaďte na předletovou přípravu pleti a správné kometické vybavení na palubu letadla.

 

Foto: www.dreamstime.com

 

Letadlo je rychlé, praktické, zkracuje vzdálenosti – za necelé dvě hodiny vás přepraví do Londýna a za 4 hodinky na Kanárské ostrovy. Proč také o prázdninách ztrácet čas drahocenné dovolené nesnesitelným a dlouhým kodrcáním autobusem? Pokud jste úspěšně překonali aviafobii a létáte v podstatě rádi, pak vás však možná začal děsit vliv tohoto způsobu transportu na vaši pleť.

Vlhkost vzduchu v kabině letadla je totiž pouhých 8 % (pro srovnání: trpí-li vaše pokožka už v klimatizované kanceláři, jejíž ovzduší obvykle skýtá 20% vlhkost, v letadle si zřejmě připadáte obzvlášť nepříjemně „vysušená“). Kromě toho létání obnáší také snížený atmosférický tlak, sníženou koncentraci kyslíku, dlouhé sezení, turbulence a také psychický stres. Není však nic jednoduššího, než abyste do svých rituálů před cestou letadlem i během ní zařadila pár jednoduchých postupů.

„S vhodnou péčí začněte už před odletem. Dbejte na důsledné dodržování pitného režimu a z nabídky vybírejte především bylinkové a zelené čaje, neperlivou vodu či ovocné šťávy. Do jídelníčku zařaďte maximum ovoce a zeleniny, čímž napumpujete svůj organismus vitamíny, které zužitkuje i vaše pokožka,“ radí Iveta Slavíková, obchodní ředitelka internetového obchodu Krasa.cz, kde se můžete ideálně vybavit na cesty.

Zatímco budete ukládat do svého zavazadla ty nekrásnější prázdninové šatičky, naneste na vyčištěnou pletˇ hydratační pleťovou masku, třeba výživnou maskou pro velmi suchou pleť Nutricia Masque od Payot (www.krasa.cz, 950 Kč). „Aplikujte silnější vrstvu a nechte ji 15 minut působit. Nevstřebané přebytky masky neoplachujte, nýbrž je odsajte ubrouskem. Zapomeňte na make-up, jen řasy zvýrazněte řasenkou a rozhodně ošetřete rty balzámem. Nezatížená pokožka bude moci lépe dýchat i vstřebávat další péči,“ doporučuje Iveta Slavíková. Než vyrazíte, namažte líčka vysoce hydratačním krémem, například Hydratačním krémem Aqualia Thermal Baume Mineral 2 v 1, který lze použít i jako masku, od Vichy (www.krasa.cz, 540 Kč). Předletové zaopatření hydratační kosmetikou ale nestačí, zavlažovat byste měli i na palubě, zejména pokud se jedná o delší lety. Iveta Slavíková ví, jak na to: „V letadle hodně pijte, nebojte se do sebe nalít každou hodinu kelímek neperlivé vody. Naopak ignorujte nabídky štědrých letušek v oblasti kávy, čaje a alkoholu, které zadržují v těle vodu, ale pokožku tak paradoxně vysušují. Cítíte-li pnutí a únavu pleti, mějte po ruce pleťovou vodu ve spreji, jejíž mlhou čas od času proberete svou příhodně nenalíčenou tvář.“ Obzvláště příjemná, uklidňující i osvěžující je květinová pleťová voda Bio Růže od značky Saloos (www.krasa.cz, 93 Kč).

Foto: www.krasa.cz

Unaveným očím uleví rozjasňující roll-on na oční okolí Flash Touch od značky Yves Saint Laurent (www.krasa.cz, 1099 Kč), který díky rostlinnému komplexu obohacenému o arniku aktivuje mikrocirkulaci a výrazně redukuje známky únavy, viditelně vyhlazuje oční oblast a chladivou kovovou kuličkou navrátí vašemu pohledu svěžest. Pomohou vám i oční kapky, např. Systane (www.prozdravi.cz, 194 Kč), které nejen že dodají vlahý pohled, ale hlavně zamezí nepříjemnému pálení či řezání, jež může způsobit suchý vzduch.

Ohrožena je však nejen vaše pleť, upozorňuje Iveta Slavíková z portálu Krasa.cz: „Malý prostor a nemožnost se i dlouhé hodiny protáhnout působí také na nohy, které mají tendenci bolet, těžknout, otékat. Neseďte se zkříženýma noha, občas vstaňte a projděte se, není-li to možné, protáhnete si končetiny alespoň vsedě. Po vstupu na palubu se zujte a boty si znovu natáhněte až ve chvíli, kdy budete muset opět stát na vlastních nohou.“ Ještě doma si chodidla namasírujte krémem proti otokům, chladivý krém na nohy s lákavou vůní limetky a máty Foot Works Sugar Lime Mojito Cooling Lotion od Avonu (www.krasa.cz, 72 Kč) si klidně vezměte i do kabiny a pravidelně promazávejte. „Cokoli si však chcete brát do letadla, kupujte raději v menším balení. Všechny nápoje, ale i krémy, parfémy, pleťové vody, gely, oleje či spreje jsou totiž v celní zóně považovány za tekutiny, na které se z bezpečnostních důvodů vztahují přísná pravidla. Musí být v balení do maximálního objemu 100 ml a všechny nádobky této velikosti je nutné umístit do jednoho průhledného uzavíratelného plastového sáčku o maximálním obsahu 1 litr, o který můžete požádat na letišti,“ varuje Iveta Slavíková. Tudíž není od věci, vzít s sebou malý, ale šikovný krém tuhé konzistence, třeba osvěžující tyčinku na obličej Super Aqua-Day od Guerlainu (www.krasa.cz, 1260 Kč). Neměl by se počítat mezi tekutiny, nezabere mnoho místa a báječně poslouží opětovnému nabývání vaší svěžesti.

Více napřl. na www.krasa.cz, největším internetovým obchodem s kosmetickými přípravky a přístroji v ČR, který nabízí přes 6 200 produktů kosmetiky a parfémů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*