Kdy už tam budem? Tato otázka, zopakovaná potřetí během pěti minut, už přivedla k šílenství nejednoho tatínka za volantem, proto se určitě vyplatí zábavu dítěte během cesty důkladně naplánovat. Zde je několik tipů na méně běžné hračky, které děti určitě zaujmou:

Podložka na kreslení

Velmi praktickým pomocníkem na cesty je podložka na kreslení s tvrdou deskou a gumičkami na uchycení papírů na kreslení, po stranách jsou dvě zapínací kapsy na pastelky, fixy či jiné malovací potřeby. Podložku lze jednoduše sbalit a použít ji můžete v autě, letadle i doma na kreslení bez stolečku. Abyste děti motivovali ke kreslení během cesty, můžete jim připravit různé úkoly: menší děti mohou nakreslit, co je na letišti, v letadle, za oknem auta zaujalo, vybarvovat připravené omalovánky apod. Větším dětem můžete třeba z internetu vytisknout trasu vaší cesty a ony mohou zaznamenávat jednotlivé dosažené cíle, třeba i s nějakým vlastním postřehem. Takto zpracovaná mapka se pak může stát základem rodinného cestovního deníku. Každý rodič určitě přijde sám na mnoho drobných úkolů i odměn, a čas, věnovaný přípravě, se bohatě vyplatí

Vertikální puzzle

Novinkou na českém trhu jsou vertikální puzzle, určené ke skládání na jakémkoli hladkém povrchu – ideálně na okénku auta, doma pak na ledničce. Díky praktickému balení v plechové krabičce jsou na cesty přímo stvořené. Vybírat můžete z variant snadnějších i složitějších (od 25 do 45 dílků). Jsou odolné proti vodě a slunci, jednoduše je opakovaně sloupnete a znovu přilepíte. Propouštějí sluneční světlo a puzzle tak vytváří dekorativní vitrážový efekt. Puzzle podporují rozvoj jemné motoriky, práce ve vertikální rovině je zajímavou alternativou k převažujícím činnostem v horizontální rovině. Na puzzlích najdete motivy zvířátek a pohádek.

Plyšáci s dekou

Nutným společníkem na cesty bývá pro děti také oblíbený plyšák či polštářek, na kterém si mohou zdřímnout: praktickým tipem jsou tzv. Zubíci: plyšová zvířátka, která mají v bříšku na zip schovanou měkkou deku – dají se pak použít jako plyšový mazlíček, veselý a pohodlný polštářek i deka. Na bříšku jsou dvě poutka na suchý zip – když se rozepnou, hračka se promění v polštářek. A uvnitř se ukrývá úžasně měkoučká flísová přikrývka, která se dá snadno odepnout. K dostání je hrošík, krokodýl, želva, lev, tygr či opice – každé děťátko si určitě vybere.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*