Investice do kempinkového nábytku by se vám měla vyplatit. Nábytek by měl být odolný, ale zároveň také pohodlný. Nevíte si rady s výběrem? Nechte si tedy poradit od zkušených odborníků, kteří se vám budou ochotně věnovat na Výstavě stanů v pražských Letňanech.

Konec složitému skládání

Dovolená pod stanem, Malý dobrodruh
Na dovolenou pod stanem budou vaše děti vzpomínat po celý život. Foto: www.dramstime.com

„Kempinkový nábytek většina lidí použije jen párkrát do roka. Budete si však za půl roku pamatovat, jak se skládá právě ten váš hlavolam? Mnohem lepší je nechat si vše ukázat a hlavně vyzkoušet,“ doporučuje pořadatel Výstavy stanů a vybavení do přírody Jaroslav Skalka. Zde je až do 10. srpna vedle postavených stanů (je jich tu 300!!) a populárního spacákového ležení k dispozici největší nabídka kempinkového nábytku na českém trhu. „Vzhledem k prostorové náročnosti jej většina obchodů buď nenabízí vůbec, či složený v krabicích. U nás návštěvníci vše uvidí, mohou si to vyzkoušet a zjistit, zda je systém dostatečně jednoduchý, či naopak moc složitý,“ dodává Skalka.

Všestranný nábytek

Těžko si na dovolenou povezete křeslo, jídelní stůl a kanape. Kempinkové židle vám musí nabídnout rozumný kompromis od všeho – obvykle mají polohování opěráku, některé do vodorovné polohy, jiné jen částečně. Stoly mají zasouvací, či šroubovací nohy. Někdy jen dvě výšky, jindy tři až čtyři výškové úrovně. Stůl tak můžete použít k hlavnímu jídlu, odpoledne ke kafíčku  a večer ve stanu na hraní karet, nebo Člověče nezlob se…

Hmotnost také rozhoduje

Kempinkový nábytek jezdí autem, proto hmotnost není tím nejdůležitějším. Takřka vše se nyní vyrábí s hliníku, a pokud je hmotnost vyšší, stůl bude masivnější a tedy pevnější a déle vám vydrží.

Vejde se vám nábytek do kufru?

Mnoho lidí se zamiluje do těch nejkomfortnějších kempinkových židlí. Je třeba si ale vyzkoušet, jak dobře jdou složit a jaký je rozměr po sbalení. „Do toho zakalkulujte vaši další výbavu a zvažte, zda na dovolenou jedete fiátkem „pětistovkou“, kombíkem, či velkoprostorovým obytným vozem. Stejně je tomu u stolů – všechny jsou samozřejmě skládací – složitelnost je ovšem relativní. Uvítáte spíše tenkou rozměrnou placičku, nebo menší, ale tlustší kufr, kdy je stolní deska lomená napůl?,“ doporučuje Jaroslav Skalka.

Jaké rozměry nábytku zvolit?

Nezapomeňte se při rozhodování řídit rozměry vašeho stanu a zvláště pak berte v úvahu zkosení ve výšce. Vámi vybraná vysoká skříňka by se vám taky mohla uprostřed stanu pěkně zajídat. Na Výstavě stanů vám personál pomůže vyzkoušet vámi vybraný nábytek ve stanu, který máte doma, nebo v podobném typu.

Nenechte se připravit o komfortnost

Kempinkový nábytek je hlavně o skladnosti a lehkosti. Komfort a pohodlí je navíc velmi subjektivní pocit a rozhodně nemáte šanci to poznat z obrázku. Proto doporučujeme posedět si, vyzkoušet polohování židle a výškové možnosti.

Pokud se na Výstavu stanů nedostanete, totožný sortiment najdete na www.4camping.cz.

Pár tipů:

Pořadatelé Výstavy stanů a vybavení do přírody vybrali, oč mají návštěvníci největší zájem:

Kempingový nábytek do kempu, pod stan i na zahradu…

Do obýváku nebo do přírody? Nové ocelové křesílko Moat s područkami s EVA výztuhou je výjimečné lehkou složitelností do malého balení. Oceníte nejen maximální pohodlí, ale i nízkou váhu a jednoduché složení a rozložení. Rozměry 50x 42x 91cm, nosnost 120kg. Použit 600D Polyester s nepromokavou úpravou, konstrukce je ocelová. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz ho koupíte za speciální cenu 830 Kč.

Designové křesílko do tašky: Křeslo Trelew Outwell z proužkované kolekce Summer je originální svým designem i půlměsícovým tvarem, zároveň splňuje veškeré požadavky na pohodlné, lehké, prostorné a stabilní křesílko. Jeho skládání a rozkládání je snadné, konstrukce je ocelová a tedy pevná a odolná, rychle ho sbalíte do malého rozměru a součástí výrobku je i cestovní taška. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz ho koupíte za speciální cenu 1550 Kč.

zidle butterfly, Malý dobrodruh
Děti budou chtít v židli Butterfly i spát. Foto: www.4camping.cz

Sedátko pro motýla Emanuela: Křeslo Butterfly je praktický pomocník pro vaše ratolesti, židle se dá složit během několika málo sekund. Motýlí motiv je ideální pro malé holky. Vzhledem k tomu, výška sedáku je pouze 25cms tato židle je ideální pro děti mezi 1 až 5 rokem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na ho koupíte za 517 Kč.

Lehátko nebo vozík? Živé barvy a geniální nápad to je lehátko Pier od firmy Easy Camp. Snadno se přenáší a jeho praktické využití s nabídkou atraktivního designu, z něj dělá společníka do každé rodiny. Lehátko se dá použít i jak přepravní vozík. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 567 Kč.

Nafukovací křeslo: Easy Camp Movie  je nafukovací křeslo, které je ideální pro zahradní i festivalové posezení. Skutečnost, že tato židle je nafukovací znamená, že vám zabere minimum místa pro uskladnění. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 517 Kč.

Kuchyňka na cesty: Skládací hliníková kuchyňka do stanu Vango Brisbane s úložným prostorem a odnímatelným závětřím. Výškově nastavitelné nohy pro případ nerovného terénu. Kuchyň se dodává v praktické tašce. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 2990 Kč.

Kam vyrazit o víkendu?

Výstava stanů a vybavení do přírody

Celkem 93 značek, 300 postavených stanů a skvělá zábava od června do srpna – to je Výstava stanů a vybavení do přírody, která probíhá neuvěřitelné tři měsíce od 31. 5. do 10. 8. 2014 v pražských Letňanech. Na ploše 10 000 m² (!) najdete největší nabídku pro kempování, turistiku a sport, vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém z plně vybavených stanů. Pokud se sem vydáte o víkendu, čeká vás zajímavý doprovodný program, děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů a můžete soutěžit o automobil Peugeot 308 SW na rok zdarma, poznávací zájezd do Mexika a Guatemaly nebo o skútr Yamaha. Více informací na www.vystavastanu.cz. A ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz.

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*