Oblíbený rakouský hotel Hochschober slaví už 85. narozeniny. Jak se z tohoto rodinného podniku, který založili v roce 1929 Hans a Hilde Leeb, stal jeden z nejlepších hotelů v Rakousku, můžete zjistit právě teď. Vydejte se zavzpomínat do dob, kdy hotel poprvé otevřel dveře svým návštěvníkům.

hochschober, Malý dobrodruh
Z krásného hotelu Hochschober se vám bude těžce vracet domů. Foto: www.hochschober.com

Před 85 lety,  29. srpna 1929 se začali psát dějiny rakouského prázdninové hotelu Hochschober. Tehdy otevřeli  Hans  und Hilde Leeb na břehu jezera na Turracher Höhe v Korutanech  hotel  pro letní hosty. Přes  veškeré útrapy,  které hotel po  dobu jeho existence  provázely, se  stal  Hochschober  naprostou jedničkou  mezi  rakouskými  prázdninovými hotely.

Kousek Číny v Rakousku

Hotel Hochschober – to  je skvělá kombinace atraktivních Korutan a zázemí hotelu s neobyčejnou, na počasí nezávislou nabídkou: čtyřposchoďová  autentická  ČÍNSKÁ VĚŽ  s  pravou  čínskou čajovnou a tradiční čínskou medicínou, orientální lázně HAMAM a před hotelem na jezeře CELOROČNĚ VYHŘÍVANÉ JEZERNÍ KOUPALIŠTĚ.

Půvabné pohoří Nockberge, které obklopuje hotel Hochschober ze všech stran, a alpská příroda mají po celý rok co nabídnout. A hotel se  svou  bohatou  a opravdu  zajímavou  nabídkou pro dobrou pohodu umožňuje hostům napínavý a zároveň relaxační pobyt.

Tradiční atmosféra

1929: Zpočátku to bylo jen 30 lůžek v pokojích s tekoucí teplou vodou. Přicházeli nejen  rakouští  hosté, ale i Němci, Češi, Slováci, Maďaři a Jugoslávci.

1933: Díky velké poptávce byla kapacita hotelu rozšířena o dalších 20 lůžek

1934:zhoubný požár zničil celý hotel

1936: nový Hochschober s 65 lůžky uveden v provozu

1938 – 49: Válka a obsazení hotelu okupačními mocnostmi (Angličany) – Hans Leeb pracuje ve vlastním domě jako topič, manželka jako pokojská. Na jaře 1949 hotel opět v rukou rodiny Leebových – ovšem v dezolátním stavu.

1950-51: kompletní sanace a rozšíření na 75 lůžek. Leebovi byli první, kdo získali v rámci pomoci při obnově půl milionu šilinků.

1967: zprovoznění krytého bazénu a sauny

1968-94: postupné zdokonalování nabídky hotelu

1995: světová rarita – celoročně vyhřívané jezerní koupaliště „See Bad“

1998: zřízení pravého tureckého hamamu

2002: Karin Leeb a Martin Klein – noví manažeři hotelu vytváří pojem „hóchšobrování“ včetně odpovídající filozofie

2005: dokončení Čínské věže

2008: vybudování vily pro děti a dětského klubu

2009: nová fantastická lyžárna „Basislager“

s dokonalým servisem

2010: zprovoznění čtenářského salonu a útulné knihovny „Wortreich“ s 4000 knih z celého světa

2011: herna v prostorách recepce a vstupní haly pro malé i velké

2011: zahájení provozu horské chaty AlmZeitHütte

2013: start modernizace pokojů a suit

2014: nová atrakce pro děti – kouzelná srubová vesnička v zahradě u dětské vily

Proč je Hochschober tak výjimečný?

„Filozofie našeho hotelu je postavená na lásce k cestování. Přestože máme pevné kořeny v našem krásném regionu na hranici zeleného srdce Rakouska Štýrska a země modrých jezer a vysokých hor Korutan, jsme nadšení cestovatelé,“ vyprávějí Karin a Martin.

„Na našich výpravách do světa hledáme nové nápady, které z dovolené u nás udělají nezapomenutelný zážitek.  V našem hotelu Hochschober vás chceme inspirovat k putování od jednoho mimořádného  místa  k druhému.

K pouti prostorem, časem, rozmanitými krajinami a rozdílnými kulturními oblastmi“.

Velký jubilejní týden: 31.7.-7.8.2014

Dvoulůžkový pokoj od Euro 966,- /na osobu a týden

Po celý týden bude v hotelu a n Turracher Höhe zajímavý program: výlety s picknikem v přírodě, večírky s tancem, na jídelníčku budou především tradiční korutanská jídla a celá řada dalších překvapení.

Více informací na  www.hochschober.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*