Zná to asi každý rodič: jedete s dětmi na dovolenou a nakonec – po tom tolik vytouženém týdnu – byste potřebovali ještě jeden (jen pro sebe), protože vaše ratolesti jako by měly dvojnásob energie a vyžadovaly dvojnásob pozornosti… I při rodinné dovolené přitom můžete parádně relaxovat. Víme, jak na to!

Foto: fischer.cz

Řada zahraničních cestovních kanceláří, a nyní už i české, přišla na to, jak rodičům dopřát odpočinek a přitom si užívat i pohody s dětmi. Jak? Tak, že si vyberete dovolenou v hotelu, který nabízí tzv. dětské kluby, ve kterých mají děti vlastní zábavný a vzdělávací program s tzv. animátory. Dosud však byl problém, že tyto „odborné chůvy“ nemluvily nikde česky. A tak mohly vyvstat nejrůznější potíže. „Právě proto jsme minulý rok uvedli na trh unikátní dětský klub Funtazie, který nabízí zábavu pro děti s česky mluvícími animátory, a tím možnost skutečné relaxace pro rodiče během dovolené. Pro velký úspěch projektu jsme na příští letní sezonu klub Funtazie rozšířili ze sedmi na devět destinací,“ říká Jindra Hoblerová z CK FISCHER. Nyní tak můžete vyrazit do hotelů na Mallorce, Ibize, Fuerteventuře, Kypru, Krétě, Rhodosu, Kosu, v Turecku a v Egyptě.
BAVÍTE SE, JEN KDY CHCETE
„Místa jsme pečlivě vybírali, aby to byly ty nejvhodnější hotely, pláže a celkové podmínky pro rodiny,“ doplňuje Jindra Hoblerová.
Ale zpět k Funtazii. Jak tušíte, jde o spojení zábavy a fantazie, ale především o zaručení klidu k odpočinku pro rodiče nebo prarodiče a celodenní program pro děti.
„Máte možnost o dětech po celou dovolenou „nevědět“ nebo se v rámci programu snadno zapojit do jejich her, které většinou mají nějaký zajímavý tematický podtext. Anebo naopak – děti se můžou bavit s dospělými rodinnými příslušníky, jen když se jim chce,“ říká Jindra Hoblerová z CK FISCHER.
A kdo se může stát členem Funtazie? „V podstatě každé dítě, které dosáhlo minimální věkové hranice tří let a je samostatné. Maximální počet na dopoledních a odpoledních animačních programech činí pětadvacet dětí. Zejména v hlavní sezoně jsou pak děti rozdělené do dvou věkových skupin. Rodiče je vždy přihlásí do příslušného animačního programu a po jeho ukončení si je vyzvednou a odhlásí,“ upřesňuje Jindra Hoblerová.
Programy probíhají pět až šest dní v týdnu (samozřejmě dle délky zájezdu s ohledem na den příjezdu a odjezdu).
Snídaně bez rodičů: Půldenní dopolední program začíná vyzvednutím dětí na pokoji a společnou snídaní s animátory.
Pak se všichni vydají na dobrodružný dopolední program, který zakončí společným obědem.
Odpoledne děti odpočívají s rodiči a večer je již připravený standardní společný program s animátory.
Večeře bez rodičů: Podvečerní program začíná v pozdním odpoledni, animátoři mají pro děti připravený klubový, sportovní či dobrodružný program, poté společně všichni povečeří a den končí tancem, zpěvem nebo speciálním programem.

Společný výlet s animátory: Většinou polodenní výlet okořeněný indiánským dobrodružstvím na souši i ve vodě za účasti animátorů, dětí i dospělých.
Vykopej válečnou sekyru!
Speciální pak jsou tematické programy, které na sebe navazují po celou dobu pobytu.
Oblíbený je např. „Vykopej válečnou sekyru, bratře! Nepřátelský kmen se blíží!“

Den první: Příjezd do tábora kmene, seznámení se s vůdcem, šamanem, výcvik v bojovém pokřiku.

Den druhý: Lov lososů mořských, kteří právě táhnou na sever. V písečných dunách se přitom vyskytují hladoví medvědi grizzly…
Den třetí: Každý odvážný bojovník musí projít zkouškou na Velké pláži, kde ukáže, jak je hbitý, ovládá plavbu na kánoi i jízdu na koni.
Den čtvrtý: Odpočinek na posvátném místě u moře, trénink loveckých dovedností, divočení v deltě řeky Rio Grande di Aqua Marina.
Den pátý: Koná se indiánská bitva, ve které nechybí střelba z luku otrávenými šípy.
Večerní rozloučení u týpí s tancem.
Den šestý: Návštěva indiánské vesnice a okolí. Den sedmý: Návštěva tajuplného a starodávného indiánského města, částečně ukrytého pod vodou.
Den osmý: Odjezd z tábořiště.
NA KOLIK TO VYJDE: Kréta, Hotel Mitsis Rinela Beach and Spa****: 7 nocí/ultra all inclusive/dvoulůžkový pokoj, odlety z Prahy, Brna a Ostravy, cena pro rodinu (2 dospělí + 2 děti) od 39 970 Kč (cena nezahrnuje letištní taxy, poplatky a palivové příplatky).
VÍCE INFORMACÍ: www.fischer.cz

Comments are closed.