Současné mrazy příliš nepřejí celodennímu řádění s dětmi na sjezdovkách. Mnohde je ale možné spojit lyžování s dalšími aktivitami pod střechou.

Víkend mimořádně bohatý právě na takto různorodé zážitky čeká návštěvníky Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Sjezdovky i běžecké trasy slibují opět výborné lyžařské podmínky. Pokud lyžaři v současných mrazech nevydrží dlouho venku, mohou se zahřát v bazénu, saunách nebo třeba galerii či při country večeru v Gril srubu Razula.

 „Máme asi metr sněhu, podmínky jsou skvělé. V provozu jsou všechny čtyři sjezdovky i snowtubing, všechny značené běžecké trasy jsou upravené,“ láká šéf Ski areálu Razula Leo Bača.  

Malí lyžaři si mohou o víkendu přijít pro slevu na skipas. Až do neděle 5. února platí akce Lyžuj za vysvědčení. Pokud školáci předloží v pokladně vysvědčení, na němž je alespoň jedna jednička, dostanou slevu 50% na dětský skipas.

V sobotu 4. i neděli 5. února se koná na sjezdovce Razula další carving workshop – novinka určená těm, kteří se chtějí zdokonalit v lyžařském umění. Koná se od 8 do 9 hodin. „Workshopy vedou kvalitní instruktoři, výhodou je individuální přístup a v neposlední řadě možnost zalyžovat si na čerstvém „manšestru“ na prázdném svahu,“ uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula. Na workshop je třeba se hlásit předem na tygriskolka@seznam.cz nebo telefonicky na 776 249 481.

S ohledem na teploty klesající hluboko pod bod mrazu lyžaři jistě ocení, že mohou ze sjezdovky zamířit do vyhřáté slané vody termálních bazénů nebo saunového světa Wellness Horal. Areál se nachází hned vedle sjezdovky Horal se snowtubingem. V sobotu 4. února se tu navíc koná další Saunová noc. Otevřeno bude mimořádně až do půlnoci a návštěvníci si mohou vychutnat nejen koupání a saunování za svitu svíček, ale také ukázky saunových ceremoniálů.

Sobotní večer si mohou návštěvníci zpestřit nejen večerním lyžováním, ale také Country večerem s kapelou s příznačným názvem Sjezdaři v Gril srubu Razula. Začátek je v 19 hodin.

Vyznavači taneční hudby zase mohou v sobotu 4. února zamířit do Cocktail baru Lanterna na noční koktejl párty. Otevřeno je až do brzkých ranních hodin.

Příjemným zážitkem se může stát také návštěva Karlovského muzea, které se nachází hned vedle informačního centra. Vedle stálé expozice je tam nyní k vidění výstava Karlovské zlaté ručičky, která představuje tvorbu umělců a řemeslníků působících ve Velkých Karlovicích. V sobotu je otevřeno od 8 do 16 hodin, v neděli od 8 do 12 hodin.

V blízké Zvonici Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi se koná výstava obrazů Marty Zatloukalové a za návštěvu stojí i nedaleká prodejní galerie Valašský ateliér u Hofmanů, která je otevřena pouze o sobotách a nedělích od 10 do 18 hodin. Dům s okouzlujícím výhledem do údolí má mimořádného genia loci, v minulosti tu působili malíři Alois Schneiderka a Karel Hofman.

www.razula.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*