Není lepší hračky na zahrádku než pískoviště. Děti při hře v něm stráví mnohdy celé dny. Vyplatí se proto strávit trochu času nad jeho výběrem a my jsme to udělali za vás.

piskoviste, Malý dobrodruh
Pískoviště krab je jedním z největších na trhu a snadno ho proměníte v bázenek.

Nejprve se zamyslete, kam dětské pískoviště umístíte. Měli byste zvolit prostor, který bude bezpečný a zároveň vám (ani dětem) nebude bránit v přemisťování po zahradě. A pozor: rozhodně myslete na to, aby tady byli vaše nejmenší chráněni před slunečním žárem (minimálně tím přímým).

Druhou bezpečnostní záležitostí je, jak uchovat písek čistý co nejdéle. Zde bychom doporučovali orientovat se v pískovištích, které jsou vybaveny kryty – ty totiž umožní hrady z písku i všechno náčiní na ně použité jednoduše zakrýt do dalšího dne nebo kdy sem zase vaše děti zavítají.

Plastová pískoviště mají jednoduchou údržbu

A jdeme na materiál. Pískoviště jsou dřevěná nebo plastová. My se přiklonili k druhé variantě, protože plastové pískoviště má snadnější údržbu a před zimou je pak jednoduché plast prostě omýt a pískoviště uložit do jara do sklepa…

Rovněž jsme ocenili pískoviště vybavené lavičkou (když je písek mokrý – nemusí do něj nutně – napršet, stačí, když do něj malí dobrodruzi nalévají vodu – není nutné, aby byly mokré i děti).

A co značky? My doporučujeme pískoviště americké firmy Step2, s jehož produkty máme dobrou osobní zkušenost. Důležité je, že jsou vyrobena z naprosto pevného plastu, který odolá nepřízni počasí (jednou odolal i notně brutálním kroupám…), mají velkou nabídku pískovišť s kryty či slunečníky. A protože mají tato pískoviště masivní dna, lze je jednoduše proměnit v bazének!

Náš tip – pískoviště Krab s krytem

Oceníte jeho velikost (pojme 136 kilogramů písku!) , prý je to vůbec největší pískoviště na trhu.

Více informací na: http://www.steptwo.cz/piskoviste/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*