Fenomén letních dětských táborů je stále živý – mnoho rodičů již s dlouhým předstihem vybírá, kam děti na tábor poslat. A řeší, zda má jít o tábor „obyčejný, nebo na tábor s koňmi či třeba s angličtinou? Rok 2013 v tom není jiný, jak říká Jan Burda, předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, na nějž se rodiče stále obrací se zájmem poslat své děti do přírody.

letní tábory
Indiánský tábor – Westernové městečko Šiklův mlýn. Foto: www.tabory-vysocina.cz

„Vysočina patří k regionům, kde během léta probíhá obrovské množství táborů. Je to dáno především mnohaletou tradicí táboření vysočinských organizací, ale také krásnou přírodou,“ uvádí. „Za tou sem jezdí tábořit i celá řada organizací z celé republiky. Začátek jara je ideální čas na plánování letních dovolených a také pro výběr letního tábora pro děti.“

Nabídka táborů je neuvěřitelně široká. Můžete si vybrat z táborů v budovách, stanových, putovních, dvoutýdenních, třítýdenních, organizátorů je nepočítaně. „Právě proto, že se stále rozšiřuje počet organizátorů táborů i jejich nabídka, je rok od roku obtížnější vybrat správný tábor,“ dodává Jan Burda.

Jak poznat, který letní tábor je dobrý

Ale jak se může rodič v tak široké nabídce vyznat? Základní pravidlo je velmi jednoduché: Nejlepší je vybrat tábor podle referencí známých, jejichž děti na tábory jezdí.

A stejně tak zásadní je podle Jana Burdy vyptat se podrobně organizátorů na podmínky tábora včetně veškerých podrobností.

„Správný organizátor tábora vám jistě rád poskytne všechny potřebné informace a nic před vámi nebude skrývat,“ uzavírá Jan Burda.

 

letní tábory
Adventure Camp cestovní agnetury Eso. Foto: www.tabory-vysocina.cz

Krajská rada dětí a mládeže již několik let provozuje internetový katalog táborů. Každý rok na něm stovky rodičů vybírají tábory pro své děti.

„Rada dětí a mládeže provozuje webový katalog díky finanční podpoře Kraje Vysočina. Web jsme spustili před deseti lety a hned se setkal se s mimořádným zájmem,“ vzpomíná Jan Burda. „Snažíme se rodičům usnadnit výběr letního tábora pro jejich děti a nabízíme také celou řadu rad, jak vybrat ten správný tábor,“ dodává Jan Burda.

Podrobný katalog letních táborů na Vysočině, včetně důležitých rad pro rodiče najdete na internetové adrese www.tabory-vysocina.cz.

„Pro neziskové organizace jsou služby webu www.tabory-vysocina.cz a zveřejnění v katalogu zcela zdarma. Snažíme se tak, za dlouholeté podpory kraje Vysočina, tábory popularizovat a propagovat. Vysočina vždy byla, je a věříme, že stále bude tradiční baštou letních táborů. Snad k tomu přispěje i náš katalog,“ uzavírá Burda.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*