Dovolená s malými dětmi nemusí být pro rodiče vždy jen pohlazením po duši a časem odpočinku. Pokud již máte zkušenosti, určitě se vám už stalo, že jste se po dvou týdnech u moře vrátili vyčerpaní a toužili odjet na ni ještě jednou a bez dětí. Nebo jste se dokonce těšili na návrat do práce. Své děti nade vše milujete, ale vytržení z komfortu domova, zajetých zvyků a neznámé nevyhovující prostředí, vás může stát zbytečné nervy. Náš malý průvodce vám poradí, na co si dát při výběru vaší letní dovolené pozor, na co se zaměřit a co neopomenout, tak aby si dovolenou užila celá rodina!

recko_kredit_Number One Digital

Dopřejte si pauzu

Doma jste v jednom kole, uklízíte, vaříte, pečujete o děti a rodinu. Na pořádné dovolené byste si ale měli dopřát opravdový odpočinek. Zapomeňte na dovolenou bez stravy a dopřejte si dovolenou all-inclusive. Nebudete se muset o nic starat, snad jen o faktor vašeho opalovacího krému a kdy si půjdete dát něco dobrého z bohaté nabídky jídla a pití. All-inclusive je pro vás nezbytností, stejně jako animační programy pro děti. Ty dnes najdete v mnoha resortech. Vaše děti se nejen pobaví, ale potkají i nové kamarády. Pro vás to bude ten pravý čas konečně vypnout, zapomenout na okolní svět, dojít si na romantickou procházku s partnerem nebo přáteli. Co se vám jen zlíbí.

recko_kredit_Number One Digital

Exotická destinace nebo Evropa?

Ne všechny země pro vás budou to pravé, zejména pokud cestujete s miminkem. Delší let, špatná dostupnost, příliš vysoké teploty nebo exotické pokrmy se vám mohou vymstít. Mezi nejoblíbenější destinace pro rodiny s dětmi patří po právu evropské destinace. A pokud vám máme doporučit jednu konkrétní zemi, pak to bude určitě Řecko.

Krátký let a odlety ze tří českých měst vám zaručí klidný odjezd i příjezd. Pláže v těchto destinacích jsou pro děti ideální, jsou čisté, vybavené a příjemné. V Řecku najdete spoustu pláží s lesíky, které poskytují stín a možnost se tady schovat třeba i na odpolední siestu. Třešničkou na dortu je bohatá místní kultura a velice příjemní lidé. Dovolená v Řecku all-inclusive pro vás bude se všemi svými klady nezapomenutelnou a zároveň i cenově dostupnou dovolenou.

recko_kredit_Number One Digital

Čisté moře i pláže

Chcete jet k moři, v tom máte jasno. Ale není moře jako moře. Čistá průzračná voda, kde sem tam zahlédnete rybku, najdete mušli a vidíte, kam plavete, oceníte vy i vaše děti. Velké zklamání ale může přijít po příchodu na pláž, byť je voda dokonalá. Místo pozvolného vstupu, který automaticky očekáváte, je to přesný opak. Děti ochudíte o radost cákat se na mělčině a vy budete celou dobu trnout hrůzou. Stejně tak skaliska, ostré šutry nebo dokonce beton také nebudou úplně to pravé. Pro hru na pláži jsou ideální příjemné oblázky nebo písek.

Pokud cestujete s miminkem, ověřte si také dostupnost pláže s kočárkem. I přes to, že váš hotel bude ležet kousek od pláže, zjistěte si možnost zapůjčení slunečníků, lehátek i vybavení pro děti. Budete mít plné ruce práce se samotným přesunem na pláž, a proto si ověřte i tyto možnosti.
Kvalitní pláž poznáte snadno podle označení tzv. Modrou vlajkou. Ta zaručuje nejen čistotu vody i pláže a jejich bezpečnost, ale také dobrou vybavenost. Sem patří také dostupnost sociálního zařízení, pitné vody a občerstvení. Spoustu pláží s tímto označením v Evropě najdete například v Řecku. Podívejte se, která řecká letoviska jsou vhodná pro cestování s dětmi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*