Vybíráte kočárek pro výlety s těmi nejmenšími?

Poradíme vám, jak koupit ten pravý a doporučíme žhavé novinky!

Book Completo Mentha, Peg Pérego, Malý dobrodruh
Book Completo Mentha od Peg Pérego je žhavou novinkou mezi sportovními kočárky. Foto: www.babystar.cz

1. Korbička, sporťák nebo golfky?

„Při nákupu kočárku byste měli rozhodně zohlednit věk, váhu a výšku dítěte. Klasicky se rozlišuje hluboký pro miminka, sportovní pro batolata a větší děti, s nimiž rádi vyrážíte do přírody a na delší cesty a golfové hole – ty jsou ideální na výlety do města a na kratší vzdálenosti. Pořídit si můžete také kombinovaný kočárek, který má jak sportovní sedák, tak hlubokou korbu a většinou na něj lze nasadit i autosedačka, “ doporučuje Jiří Bracháček ze společnosti Babystar, která se specializuje na dětské zboží.

2. Zvedněte si ho a složte

Stejně důležité jsou ovšem také rozměry kočárku, především pak jeho hmotnost a šířka. „Raději si ho zkuste zvednout, abyste věděli, co vás pak při jeho transportu čeká, vyzkoušejte, zda se dobře vleze do kufru vašeho vozu a myslete i na možnosti jeho uskladnění doma,“ radí Zuzana Rybářová z portálu www.malydobrodruh.cz, který se zaměřuje na dovolenou s dětmi.

3. Tříkoláci versus čtyřkoláci

Dalším důležitým bodem je volba podvozku kočárku – pořídit můžete tříkolový, čtyřkolový, se zdvojenými nebo jednoduchými kolečky. „Některému rodiči vyhovují pevně ukotvená kola, jiný je vděčný za možnost aretace – tzv. volných kol. A nezapomeňte ani na použitý materiál – nafukovací a gumová kola zvládnou i náročnější terén, umělohmotná jsou opět spíše do města,“ říká Jiří Bracháček.

4. Malé, ale důležité detaily

Na první pohled méně zásadními atributy při výběru kočárku je možnost sejmutí a praní potahu, snadná omyvatelnost, způsob upevnění dítěte v kočárku (ideální jsou pětibodové pásy), velikost a přístupnost nákupního koše, mechanismus brzdění a také stupátko pro dítě.

5. Vyzkoušejte jich co nejvíce

Spoustu věcí zjistíte až při používání kočárku, proto je lepší získat maximum informací a co nejvíce modelů si taky vyzkoušet na vlastní kůži. „Jako zkušená matka jsem při výběru kočárku pro druhou dceru volila pečlivě takový, který má individuální nastavení zádové opěrky, opěrky nohou a pro moje pohodlí fázování rukojeti. Po předchozí špatné zkušenosti s přikupováním dalších doplňků jako jsou pláštěnka, slunečník, nánožník, držák na pití, adaptér pro autosedačku a podobně bych rozhodně doporučila pořídit ty věci, které budete potřebovat, rovnou,“ dodává z vlastní zkušenosti Zuzana Rybářová

 

Dva horké tipy Malého dobrodruha:

Italské Peg Pérego konečně uvedlo na trh dlouho očekávaný kočárek Book a k dostání jsou i nové golfky Pliko P3 Compact Completo Scozia. Obojí jsme vyzkoušeli!

 

Book Classico Marte – nevídaně kompaktní

– Na cestách oceníte snadnou ovladatelnost, kterou zajišťují kuličková ložiska v kolečkách.

– Je vhodný pro děti od jejich narození. Pohodlí jim zajišťuje polohovatelná opěrka zad (do 8 pozic!) i nohou a před sluníčkem je skryje stříška s UV ochranou UPF50+.

– Book snadno složíte jednou rukou, zabírá málo místa a ve složeném stavu sám stojí, tedy žádné hledání pevné plochy k opření….

– Má velký a praktický nákupní košík.

– Kočárek je k dispozici ve dvou variantách, buď v základní (tzv. Book Classico, 7.390 Kč), nebo se prodává s nánožníkem a pláštěnkou (Book Completo, 8.990 Kč).

Zajímavost: Pokud používáte autosedačku Tri-Fix K, během chvilky ji na Book připevníte stejně jako hlubokou korbu Navetta XL.

 

Pliko P3 Compact Completo Scozia – golfky s korbičkou!!

– Děti v nich můžete vozit od narození až do 15 kg jejich váhy.

– Jde na ně nasadit hluboká korba (Naveta XL) nebo autosedačka (Tri-Fix).

– Komfort za jízdy zvyšuje centrální brzda zadních kol, přední jsou otočná, možná aretace.

– Samozřejmostí je polohovací zádová opěrka a podpěra nohou.

– Můžete si vybrat mezi samotným kočárkem (Pliko P3 Classico, od 6.690 Kč) a kočárkem s nánožníkem a pláštěnkou přímo v ceně (Pliko P3 Completo, od 8.290 Kč).

Zajímavost: Starší sourozenec se může vézt na plastovém stupátku s protiskluzovým gumovým povrchem.

 

Oba kočárky a další dětské zboží naleznete na www.babystar.cz

 

KENYO®, spol. s r.o. (obchodní značka Babystar) zastupuje na českém trhu evropské výrobce kvalitních kočárků, autosedaček, dětského nábytku apod.: ABC DESIGN, CYBEX, GEUTHER, HARTAN, PEG PÉREGO, REER, RÖMER a BRITAX.

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*