Dětská kombinéza, Malý dobrodruh
Kombinéza Reima Lumessa. Foto: www.reima.com

Neprofoukne, nedostane se do ní sníh a vydrží ty nejbláznivější dětské hry. O čem že je řeč? O kombinéze, bez níž se šatník vašeho malého neposedy neobejde!

Zimní kombinéza je ideální pro všechny neposedné děti, které při svých hrách běhají, skáčou, lezou po čtyřech, neustále se vrtí a nejsou chvíli v klidu. „Pokud mají na sobě běžné oblečení, nutně se jim při tom musí vyhrnout bunda i mikina a na záda fouká studený vzduch. V kombinéze nic takového nehrozí. Dítě je stále dokonale zaizolováno proti všem vnějším vlivům a zůstává v teple a v suchu po celou dobu. Kvalitní kombinézy jsou navíc prodyšné a oděruvzdorné,“ říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem finského outdoorového oblečení pro děti Reima v ČR.

 

První, na co byste měli při výběru dětské kombinézy myslet, je její nepromokavost, což lze řešit zátěrem nebo membránou. „Zátěr je technologicky méně nákladná metoda, ovšem postupem času se opotřebovává a kombinéza po několika letech může poněkud ztrácet z původních vlastností. Oproti tomu funkční membrána nepropustí sníh ani vodu. Přitom dokáže „dýchat“ a odvádět pot. Je řešením poněkud náročnějším pro peněženku, ale dítě v ní bude zaručeně v suchu i po dlouhodobém používání. Membránová kombinéza díky mikropórům navíc zevnitř dýchá a odvádí pot dítěte od těla směrem pryč přes membránu,“ vysvětluje Kateřina Princová.

Rozhodně se vyvarujte nákupu levných neznačkových kombinéz, u kterých nevíte, jak a z čeho jsou vyrobené. Často nemají ani zátěr, ani membránu. Nepromokavé nejsou buď vůbec, nebo jen do prvního vyprání a kombinézu je nutné během dne sušit, což je nepohodlné a vlastně neušetříte, protože potřebujete druhou kombinézu, kterou dítěti oblečete, než uschne ta první. Lepším řešením je tedy o něco dražší, ale zaručeně nepromokavá kombinéza.

Praktické detaily

– Kapuce by měla být vždy odepínací pro případ, kdy by se dítě o ni někde zachytilo.

– Vhodná jsou poutka pod botu, aby se k nohám nedostal chlad nebo sníh.

– Přesvědčte se o kvalitě zipů (například YKK) a jejich lehkém chodu.

– Bezpečnost dítěte zvýší reflexní prvky na kombinéze.

– Vždy se přesvědčte, zda má kombinéza kvalitní podšívku.

– Oceníte systém Play Layers, kdy se do kombinézy pomocí druků vpínají další vrstvy.

– Sledujte, zda je kombinéze oděruodolná (např. finská Reima testuje dětské výrobky Martindaleovým testem, kdy se po povrchu oblečení otáčí brusný kotouč a sleduje se počet otáček, než se textilie prodře).

Více informací na www.skibi.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*