Co si obléct, když venku prší? Hlavně něco nepromokavého. Oblečte své děti do nepromokavé bundy, kalhot, holínek, kloboučku i rukavic. Investovat do kvalitního outdoorového vybavení se prostě vyplatí.

oblečení do deště, Malý dobrodruh
Nepromokavé oblečení nesmí chybět v žádném šatníku. Foto: www.skibi.cz

Nepromokavé bundy, kalhoty, ale i holínky, kloboučky či rukavice. Tím vším můžete vybavit nejmenší do deštivého počasí. „Myslete vždy na to, aby vše bylo vyrobeno z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči opotřebení, jen tak se neroztrhnou a jsou stále příjemné na nošení,“ říká Kateřina Princová ze Ski and Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem finského outdoorového oblečení pro děti Reima v ČR.

Kvalitní membrána děti uchrání

„Stejně jako na stoprocentní nepromokavost oblečení by rodiče měli při výběru outdoorového oblečení pro své potomky dbát i na to, aby se jednalo o kvalitní membránové nebo dostupnější zátěrové oblečení. Membrána je nepromokavá, takže dokáže odolat dešti, ovšem zároveň umí propouštět páru od těla do vnějšího prostředí, takže se dítě nadměrně nepotí a zůstává v suchu,“ doporučuje Kateřina Princová. Pro rodiče, které přece jen odradí vyšší pořizovací cena membrány, má Reima připravenu kolekci kvalitního zátěrového oblečení. Také zátěr je nepromokavý, ale má o něco nižší prodyšnost a na rozdíl od membrány se jeho vlastnosti časem zhoršují.

Jak takové oblečení čistit?

Více než důležitou věcí při výběru dětského oblečení je pro rodiče také jeho údržba a špinění. „Reima vyvíjí a vyrábí produkty jen pro děti, a tak i na toto myslí. U třetích vrstev používá materiály, které se méně špiní a snadno udržují. Většinou stačí špínu otřít vlhkým hadříkem, popřípadě osprchovat. Mají vyvinutou vlastní membránu, k přihlédnutí k těmto potřebám, která je více oděru odolná, tak vydrží hodně cyklů praní a dokonce se dá sušit i sušičce,“ upozorňuje Kateřina Princová.

7 rad, čím se uchránit tešti

Bunda do deště Kupla

nepromokavé oblečení, Malý dobrodruh
Oblečte své děti od hlavy až k patě nepromokavým oblečením. Foto: www.skibi.cz

Elegantní gumová bundička z jemného a i přesto vysoce oděru odolného materiálu se svařovanými švy, která nepromokne ani v tom největším lijáku. Příjemná podšívka zabraňuje zbytečnému pocení a nalepení na kůži. Prodává www.skibi.cz za 920 Kč.

Kalhoty do deště Oja

Snadno oblékatelné kalhoty do deště s praktickou gumou v pase a poutky pod boty, které zabraňují vyhrnování nohavic. Vhodné například do lesních školek. Prodává www.skibi.cz za 640 Kč.

Kalhoty do deště Lammikko

Nepromokavé kalhoty Lammikko se zvýšeným pasem a nastavitelnými šlemi jsou tou správnou volbou do deštivého dne. Kalhoty lze v pase stahovat pomocí patentek a mají praktická odnímatelná poutka pod boty. Prodává www.skibi.cz za 699 Kč.

Kabátek do deště Kaste

Stylový dívčí kabátek do deště s prodlouženou délkou a veselým vzorem spolehlivě ochrání i před tou největší průtrží mračen. Prodává www.skibi.cz za 1 240 Kč.

Holínky Naba pro nejmenší děti

Holínky, Malý dobrodruh
S holínkami nebude ani potok překážkou. Foto: www.skibi.cz

I ti nejmenší si mohou užít cachtání v loužích s holínkami Naba, které jsou i svou výškou přímo navržené pro nejmenší nožičky. Holínky mají bavlněnou podšívku a vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává www.skibi.cz za 690 Kč.

Holínky Coltan

Dětské holínky s bavlněnou podšívkou, které prostě milují bláto, špínu a hlínu. Holínky mají vysoce odolnou podrážku, která zdolá jakýkoliv terén a vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Výborně se hodí k bundám Kupla. Prodává www.skibi.cz za 840 Kč.

Klobouk do deště Ropina

Dětský nepromokavý klobouček do deště se svařovanými švy a s praktickými stahovacími šňůrkami pod bradu. Prodává www.skibi.cz za 399 Kč.

Více informací na www.skibi.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*