Vánoce se pomalu blíží a s nimi i starosti v podobě vánočních nákupů. Víte, čím svým blízkým uděláte zaručeně radost? Třeba krásnou knihou, jakou v těchto dnech vydal cestovatel a fotograf Jan Sucharda. Pokud chcete nahlédnout do krás Islandu, pak do knihy jistě nahlédněte.

Island, Malý dobrodruh
Jako na Islandu si budete připadat při listování knihou „ISLAND – země včera zrozená“. Foto: Jan Sucharda

Na českém trhu ojedinělá publikace přibližuje výjimečnou krásu vulkanického ostrova, ležícího v Atlantském oceánu, jen kousek od polárního kruhu. Celostránkové snímky ukazují fantastickou přírodu Islandu, pro kterou jsou typické vodopády, ledovce, lávová pole, barevná půda, gejzíry a sopky. Zvláštnost krajiny ještě dokreslují jednoduché dřevěné kostelíky, opuštěné farmy i pasoucí se stáda koní.

Milovník Islandu

Fotografa Jana Suchardu ostrov okouzlil v roce 2001 a takhle dnes vzpomíná na osudové setkání: „Už při pohledu z letadla, když se před přistáním na chvilku roztrhly mraky a v díře se objevilo nějaké temné pohoří, mi doslova zatrnulo: Island! Jsem tady! Byl to pocit, na který už nezapomenu. Byl jsem tou zvláštní krajinou doslova uhranutý. Tehdy jsem pochopil, že mi ta jedna cesta nebude stačit.“

Od té doby Jan Sucharda navštívil Island už 15x. Jeho nová kniha „Island – země včera zrozená“ nabízí unikátní celostránkové snímky, které fotograf přivezl ze svých posledních cest, a navazuje tak na první publikaci „Island – země neznámá“, vydanou v roce 2007 a beznadějně vyprodanou.

Knihu vydal JAS-Hrotovice. Formát knihy je 24×22 cm, 156 stran, křídový papír, vázaná, laminovaný přebal, úvodní text český i anglický. Doporučená cena 390 Kč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*