Co dělat s dětmi o jarních prázdninách? Vezměte je na Andělskou Horu do lyžařského střediska Annaberg, kde celý měsíc probíhají závody jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Zvítězte na lyžích, běžkách, či snowboardech a získejte Family Cup.

Závody na lyžích, Malý dobrodruh
Staňte se vítězi v závodech na lyžích. Foto: www.annaberg.cz

Lyžařské středisko Annaberg, které leží v Andělské Hoře v Jeseníkách deset kilometrů od Bruntálu, zve v sobotu 9. února 2013 rodiče a jejich děti na společný závod v obřím slalomu s názvem Family Cup III. Závod odstartuje ve 14.30 hodin. „Nejdříve pojede dítě, pak odstartuje jeho rodič, časy se sečtou a vyhodnotíme vítěze,“ říká Petr Drápala z lyžařského areálu Annaberg.

Jak závodit?

Na start se může postavit dítě narozené po roce 2001, ve společném týmu s ním bude závodit rodič nebo prarodič. Registrace k závodu bude probíhat od 13 do 14 hodin u dětského hřiště. „Všechny malé závodníky odměníme nějakou sladkostí. Nejrychlejší maminku a tatínka šampaňským,“ dodává Petr Drápala.

Závody na snowboardech

V únoru se v lyžařském středisku Annaberg konají i další zajímavé akce. 16. února se v nově otevřeném snowparku pojedou snowboardové závody.

Zvítězte na běžkách

O týden později (24. února) se bude v místním skiareálu soutěžit o Jesenický pohár (závody předžáků a přípravky).

Proč do Annabergu?

Lyžařské podmínky na Annabergu jsou výborné, začátkem týdne připadl čerstvý sníh, v provozu jsou všechny sjezdovky. Středisko Annaberg má letos za sebou velkou rekonstrukci a snaží se zaujmout rodiny s dětmi. Malí závodníci zde lyžují až do devíti let zdarma. Letos zde investovali do nákupu 40 metrů dlouhého pojízdného „koberce“. Nechybí kratší 50 metrů dlouhý vlek ani svah určený pro děti na sáňkách a bobech. Milovníci rychlé jízdy si mohou svůj čas změřit na slalomové trati. Lyžařský areál Annaberg otevřel letos také nový snowpark. Stojí tu třináct překážek, které jsou vyrobené profesionální firmou Parkcreation ze Šumperka. „Nechybí jednodušší boxy ani dvanáctimetrový rail pro zkušené,“ dodává Petr Drápala. Snowpark je umístěný v horní části letos nově otevřené sjezdovky tak, aby byl oddělený od hlavní sjezdovky.

Modernizace na Annabergu

Starší vlek prošel v roce 2012 velkou modernizací a je prodloužený o 100 metrů. Nyní měří celkem 750 metrů a obsluhuje tři 800metrové sjezdovky. Jeho kapacita se zvýšila na 1200 osob za hodinu. Na parkovišti, které bylo zvětšeno a upraveno, byla postavena budova se zázemím – toaletami, občerstvením, přibyla také půjčovna snowboardového a lyžařského vybavení. Investovalo se i do dalšího zasněžování. Rekreačně sportovní zábavný park Andělská Hora byl financován z projektu Rop Nuts II Moravskoslezko 2007-2013. Aktuální podmínky ve středisku Annaberg v Andělské Hoře je od letošního roku díky online kamerám možné každý den sledovat v pořadu Panorama na ČT 2. Ski Annaberg najdete i na Facebooku.

Společnosti Ski Annaberg s.r.o. patří i další středisko v sousední Suché Rudné. To je určeno především rodinám s dětmi, které zde mohou lyžovat na dvou sjezdovkách. Obsluhují je tři pomy – (350, 200 a 100 metrů). Nechybí technické zasněžování, bufet s občerstvením, půjčovna lyží a lyžařská škola, dětské lyžařské hřiště ani snowboardové překážky. I zde bude v příštích letech probíhat modernizace areálu.

Ski Annaberg s.r.o.

Firma Ski Annaberg s.r.o. a občanské sdružení SK Annaberg působí již pět let na svazích v Andělské Hoře a v Suché Rudné, kde provozují dvě lyžařská střediska. Ski Annaberg s.r.o dále pořádá různé akce, soutěže nebo závody pro děti i dospělé. Jsou to například: Večerní paralelní slalom pro děti a dospělé, Maškarní slalom masek se soutěžemi pro děti i dospělé, Jesenický pohár – seriál závodu pro děti, lyžařskou přípravku pro predžáky, závody a programy pro různé firmy, lyžařské kurzy a školy. Konají se tu i závody seriálu Madeja cup pro nejmenší závodníky a mnoho dalších akcí.

Více informací na www.annaberg.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*