Druhý květnový týden bude v Jindřichově Hradci skuečně pestrý! V pátek 6. května se zde uskuteční lampiónový průvod s ohňostrojem a v neděli 8. května oslavy 66. výročí ukončení druhé světové války.

 

Foto: www.jh.cz

 

Ale nejdprve k lampionům, které se budou líbit zejména dětem. Účastníci se sejdou před Obchodní akademií T. G. Masaryka v Jindřichově Hradci ve 21.00 hodin. Za doprovodu dechové kapely pod vedením Karla Macha se průvod vydá Klášterskou ulicí na Masarykovo náměstí a bude pokračovat ulicemi Jarošovskou, Kmentovou, Klášterskou, Panskou, Rybniční na Nábřeží Ladislava Stehny, kde přítomní budou moci zhlédnout ohňostroj, který bude odpálen od veslařského klubu.

 Oslavy Dne vítězství

V neděli 8. května si zase JIndřichohradečtí vzpomínkovými akty připomenou 66. výročí od ukončení druhé světové války. Několikaletou tradici již mají v Jindřichově Hradci pietní akty, které začnou v 8.30 hodin v Panské ulici u pamětní desky pěti civilním obětem z 5. května 1945, dále u Památníku letců na Nábřeží Ladislava Stehny, ve Zbuzanech u pamětní desky Františka Peltana. V 9.45 hodin bude vzpomínkový akt pokračovat v Jakubských sadech u pomníků tří odbojů za doprovodu Pěveckého sboru Smetana a od 10.45 hodin na městském hřbitově u hrobu Rudoarmějců.

 POMOZ POMOCT!

U příležitosti Světového dne Červeného kříže se v neděli 8. května od 13 hodin uskuteční v areálu Tyršova stadionu v Jindřichově Hradci akce pro děti, mládež i dospělé se zájmem o zdraví a zdravý životní styl s názvem POMOZ POMOCT!. Akci pořádají Město Jindřichův Hradec, Oblastní spolek Českého červeného kříže Jindřichův Hradec a 3. místní skupina Oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec. Návštěvníky čeká bohatý program, který bude mimo jiné zahrnovat ukázky při zásahu při dopravní nehodě, ukázku techniky, výzbroje, různá vystoupení a soutěže o zajímavé ceny. Zájemci se dozvědí, jak správně poskytnout první pomoc a budou mít možnost ošetřit raněného. Akce se uskuteční za každého počasí. Záštitu nad akcí převzal starosta města Stanislav Mrvka.

Více informací na http://www.jh.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*