Každý z nás by si alespoň jednou za život měl zkusit práci zdravotníků a doktorů. Právě teď se vyskytla jedinečná možnost vyzkoušet si právě tato povolání na unikátní výstavě v Jirkově na zámku Červený hrádek, při které se zaručeně pobavíte a zároveň rozvinete své logické myšlení.

Poznávej se, Malý dobrodruh
Putovní výstava „Poznávej se“ vás zaručeně pobavíte a zároveň rozvine vaše logické myšlení. Foto: www.kviz-jirkov.cz

Putovní výstava science centra iQpark Liberec POZNÁVEJ SE obsahuje na 60 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby se návštěvníci mohli hravou a zábavnou formou dozvědět spoustu zajímavých informací o fungování lidského těla, o lidských smyslech nebo i to, jak někdy vlastní smysly klamou. Výstava POZNÁVEJ SE navazuje na úspěšnou výstavu HRY A KLAMY a stejně jako HRY A KLAMY i výstava POZNÁVEJ SE dokáže, zejména u mladší generace, spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování i kreativitu myšlení.

Poznání je zábava!

Jedinečnost výstavy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova „nedotknutelné“, zde je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim „přijít na kloub“. Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek hlavně z oblasti biologie, ale i fyziky – nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.

Škola hrou podle Komenského

Výstava POZNÁVEJ SE je druhou putovní výstavou libereckého science centra iQpark – navazuje na úspěšnou výstavu HRY A KLAMY. Snahou výstavy POZNÁVEJ SE je přiblížit veřejnosti tuto u nás rozvíjející se formu interaktivního zábavně-naučného poznávání a v duchu Komenského „Škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd a aktivovat jejich hravost a tvořivost.

Cvičte paměť v každém věku

Vznik a činnost iQparku podporuje Nadace Škola Hrou, založená za účelem hledání nových forem vzdělávání mladé generace. Důraz je kladen na logiku a interaktivitu exponátů atraktivních pro všechny věkové skupiny.

Pokud se rozhodnete výstavu iQparku navštívit, nenechte si ujít výstavu sbírky medvědů a lesní svět skřítků.

Vstupné:
školy (MŠ, ZŠ, SŠ) 15 osob a více 30,- Kč (1 doprovod zdarma)
ostatní skupiny 15 osob a více 40,- Kč (1 doprovod zdarma)
dospělý od 15 let 60,- Kč
dítě do 15 let 40,- Kč
student 40,- Kč
důchodce, ZTP 40,- Kč
rodinné vstupné (max. 2 dosp. a 3 děti) 150,- Kč

Výstava sbírky medvědů – zdarma

Lesní svět skřítků – děti 10,- Kč / pedagogický doprovod zdarma

Pro školní kolektivy je připravena zvýhodněná cena vstupného na výstavu iQ parku a prohlídku historického okruhu s výkladem. Cena této sloučené prohlídky je pro 15 a více osob 40,- Kč / osoba (1 doprovod zdarma).

Více informací na www.kviz-jirkov.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*