Chcete si užít zimní dovolenou, jak se patří? Pak zavítejte do sousedního Rakouska, kde na vás čekají úžasné sjezdovky s krásnou krajinou kolem. Návštěvníci zde mohou vyzkoušet kromě tradičních lyží a běžek i neobvyklou zábavu na jedné z mnoha sáňkařských drah.

Lyžování Rakousko. Malý dobrodruh
Rakousko je přímo ráj pro běžkaře. Foto: www.austria.info

V Rakousku najdete vysokohorská zimní střediska s ledovci, menší i obrovské lyžařské areály, které přes několik údolí spojují více míst, takže za jeden den vše nestačíte projezdit, nemluvě o nekonečných freeridových terénech v divoké přírodě.

Stačí přejet jižní hranice a za chvíli jste na místě, v majestátních rakouských Alpách.

Rakousko je rozmanité

Po celou zimu až do konce dubna najdete lyžařské terény, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní fajnšmekry. Vaši zimní dovolenou si můžete naplánovat do rušnějších mondénních míst s bohatým nočním životem či si dopřát romantiku v malebných horských vesničkách. Přes veškerou rozmanitost mají rakouské zimní areály jedno společné: všude najdete perfektně upravené, bezpečné lyžařské tratě, ale též výtečné zázemí v podobě mnoha lyžařských restaurací a aprés-ski barů.

Výborné tratě pro běžkaře

Až vás vykrajování oblouků po bílých stráních na chvíli omrzí, zkuste pro změnu otočit pár koleček na běžkách. Dole v údolí se nějaká „Loipe“ (lyžařská trasa) najde vždy, specialitou jsou pak udržovaná běžkařská kolečka ve vysoké nadmořské výšce na ledovcích.

Návrat do dětských let

Pokud vás láká spíše adrenalin, půjčte si sáně a sjeďte si některou z přírodních sáňkařských drah. Ti ještě odvážnější mohou nasadit skialpinistické vybavení a vydat se po stráních vzhůru k vrcholům; následný sjezd panenským terénem námahu spojenou s výstupem bohatě vynahradí. Pokud preferujete horizontálu, tak na mnoha rakouských jezerech najdete umetené, jako sklo hladké trasy pro bruslení.

Další inspirující tipy na báječnou zimní dovolenou u našich jižních sousedů a výhodné nabídky najdete na oficiálních stránkách Rakouské národní turistické centrály.

Máte rádi lyžování v Rakousku? Připojte se k nám na facebooku!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*