Hledáte místo, kam se schovat před teplými letními dny? Vydejte se se svými kamarády či rodinou na koupaliště. Pokud nevíte, kde se v Praze nachází, pak máme právě pro vás pár tipů, kde se můžete v letní dny trochu zchladit a skvěle si zaplavat.

Koupaliště Divoká Šárka

Koupaliště, Malý dobrodruh
Skvěle si zaplavte hlavně v teplých dnech. Foto: www.freeimages.com

Koupaliště je umístěno v příjemném prostředí Šáreckého údolí. Nejbližší autobusová a tramvajová zastávka u koupaliště je Divoká Šárka (bus 119, tram 20, 26). Koupaliště je vhodné jak pro dospělé, tak i pro děti, které se mohou vyřádit na tobogánu, skluzavkách, houpačkách i trampolíně. Příjemný den si na tomto místě mohou udělat i milovníci sportu, pro které je připraveno speciální hřiště na volejbal či nohejbal.

Vstupné: 70 Kč (děti 30 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 19:00

Koupaliště Petynka

Rekreační sportovní areál Petynka zve děti i dospělé do 50 m dlouhého, vyhřívaného bazénu, jehož voda je čištěna novou technologií, a tak se nemusíte strachovat, že si s sebou domů přinesete nějaký ten ekzém. Děti mohou svoji odvážnost otestovat na 103 m dlouhém tobogánu a rodiče si mohou vyzkoušet plážový volejbal.  Pokud si nemůžete ani na chviličku odpočinout od pracovních povinností, pak vás jistě potěší možnost zdarma bezdrátového přístupu na internet. Vy tak můžete plnit své pracovní úkoly a děti budou zatím dovádět. Skvělou vychytávkou jsou i online kamery, které naleznete na webových stránkách koupaliště. Prostřednictvím těchto kamer si můžete sami zkontrolovat, zda není koupaliště přeplněné lidmi nebo dokonce zavřené. Nemusíte se ale bát, že by vás na kamerách někdo poznal. Záznam je dělán z bezpečné vzdálenosti, u které je nemožné spatřit obličeje návštěvníků. Ke koupališti se dostanete autobusem 174, 180 – zastávka Na Petynce, tramvají 1, 2, 18 – Sibeliova, tramvají 22 – Malovanka nebo tramvají 25 – Hládkov.

Vstupné: 150 Kč (děti 80 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 7:00 – 21:00

Koupaliště Klánovice

Pro návštěvníky tohoto koupaliště jsou dostupné hned 2 bazény, u kterých je pozvolný vstup do vody, který ocení hlavně děti, které se s vodou teprve seznamují. Pro rošťáky jsou připraveny 2 trampolíny, na kterých se mohou patřičně vyřádit, zatímco rodiče budou odpočívat na travnaté ploše nebo u pingpongového stolu. Na koupaliště Klánovice se dostanete autobusem 261 do stanice Klánovice nebo vlastním vozem, které zde můžete bez jakýchkoliv problémů zaparkovat.

Vstupné: 100 Kč (děti 50 Kč)

Otevírací doba:  Po – Pa 10:00 – 19:00 / So – Ne 9:00 – 19:00

Koupaliště Stírka

Bronz můžete chytat i na koupališti Stírka, které se vyskytuje nedaleko stanice metra Kobylisy. V areálu se nacházejí dva bazény, jeden pro zdatné plavce (hloubka až 2,3 m) a druhý se skluzavkou a vodu tryskajícím hříbkem pro děti. Kromě plavání si můžete také zahrát volejbal či pétanque. Koupaliště Stírka nabízí kromě sportovních aktivit i relaxační služby v podobě masáží, sauny či nehtového studia. Tak nechte maminky své děti dovádět ve vodě a vydejte se zkrášlovat a odpočívat.

Vstupné: 140 Kč (děti 80 – 100 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 20:00

Koupaliště Štvanice

Opravdu unikátní zážitkem pro vás bude návštěva koupaliště Štvanice, které kromě klasického koupání v menším, ale čistém bazénu, nabízí také plavání ve Vltavě. Toto koupaliště se nachází v centru Prahy na ostrově plném stromů a travnaté louky, kde si můžete v klidu zdřímnout. Ze sportovních aktivit si můžete vybrat minigolf, volejbal, tenis a mnoho dalšího. Jak se na toto místo dostanete? Stačí vystoupit z tramvaje číslo 1, 3, 5, 25 a 26 ve stanici Vltavská.

Vstupné: 140 Kč (děti 60 – 30 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 10:00 – 20:00

Koupaliště Čakovice

Na koupališti, které je umístěno v Čakovicích, je možné si zaplavat hned ve dvou bazénech. První bazén o maximální hloubce 2, 5 m je upraven pro plavce, kteří si chtějí svá těla řádně plaváním protáhnout.  Druhý bazén ocení zejména děti, protože do něj vede 46 m dlouhý tobogán, na kterém za jízdu nezaplatíte ani korunu. Areál je rovněž přizpůsoben prarodičům či matkám s dětmi, které by se sluníčku neměly příliš vystavovat. Stromy, pod kterými jsou umístěny lavičky, tvoří dokonalý úkryt. Úpal vám tedy nehrozí. Ke koupališti Čakovice se dostanete skrze autobusy 140, 158, zastávka Ke stadiónu.

Vstupné: 80 Kč (děti 50 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 19:00

Přírodní koupaliště

Pro ty, kteří nejsou fanoušci chlorované vody a upřednostňují přírodní koupaliště, jsme připravili několik možností, kam se v létě zajít vykoupat.

Koupaliště Džbán

Vykoupat se v přehradě můžete, pokud nastoupíte do tramvaje číslo 5, 20, 26 nebo 51 do zastávky Nad Džbánem. Vyhřívat se můžete jak na písečné pláži, tak i na travnaté ploše. K dispozici vám bude tenisové i volejbalové hřiště a dokonce i ping-pong.

Vstupné: 50 Kč

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 21:00

Hostivařská přehrada

Vyjížďkou na lodičkách můžete překvapit svou milou, pokud zavítáte na Hostivařskou přehradu, která se nachází ve velmi klidné lokalitě, do které se vejde až 10 000 návštěvníků. Pro dokonalou relaxaci si můžete vybírat mezi travnatou i písečnou plochou. Areál nabízí rozsáhlý výběr sportovních aktivit (beach volejbal, tenis, nohejbal, kuželky, ping-pong).  Děti si mohou užít jízdu na tobogánu nebo ve skákacím hradě. K Hostivařské přehradě se dostanete autobusy 175, 177, 506, 609 – zastávka Selská.

Vstupné: Zdarma

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 20:00

Přírodní koupaliště Motol

Koupaliště Motol o sobě hrdě tvrdí, že vlastní nejkvalitnější vodu v Praze. Zkusíte to ověřit? Pokud se rozhodnete na toto místo vydat, vezměte s sebou i své sourozence či děti, pro které je přichystána trampolína, houpačka, skluzavka i pískoviště. Koupaliště se ukrývá uprostřed zeleně, která zaručuje jednak klid, ale také stín, do kterého se můžete ukrýt. K přírodnímu koupališti Motol se dostanete, pokud nasednete na tramvaj číslo 9, 10, 16 – zastávka Motol.

Vstupné: 60 Kč (děti 40 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 9:30 – 20:00

Žluté lázně

Koupaliště, Malý dobrodruh
Na koupališti musí být také místo, kde se děti zabaví. Foto: www.skibi.cz

Koupání ve Vltavě můžete vyzkoušet ve Žlutých lázních, které nabízejí nejrozsáhlejší nabídky aktivit pro dospělé i pro ty menší. Zahrát si můžete pétanque, beach volejbal, nohejbal i ping-pong. Tyto aktivity se však musí platit, ale existují ještě další možnosti jak se zabavit a přitom ušetřit. Mezi ně patří venkovní šachy, indoboard, na kterém si trénujete rovnováhu nebo slaskline, což je balancování na tenkém laně. Tyto aktivity jsou návštěvníkům poskytovány zcela zdarma. Pokud chcete dětem dopřát nezapomenutelné odpoledne, pak je vezměte do dětského koutku, který je považován za jedno z největších hřišť v Praze. Pro děti je zde kromě prolézaček, houpaček a pirátské lodi připraven i zábavný program. Do Žlutých lázní se dostanete tramvají 21, 16, 17, 3 – zastávka Dvorce.

Vstupné: 80 Kč (děti 40 Kč)

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 2:00

Koupaliště Kolovraty

Vykoupat se v nádrži, která slouží jako koupaliště, můžete v Kolovratech, které čítají něco přes 3000 obyvatel. Pokud hledáte opravdu klidné místečko, tak je to právě tady. S vaší oblíbenou knihou si tak můžete vychutnávat odpočinek na trávě. Dno tohoto koupaliště je sice betonové, ale vstup pozvolný. Do Kolovrat vás zaveze autobus 265 nebo 267.

Vstupné: 60 Kč

Otevírací doba:  Po – Ne 9:00 – 22:00

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*