Dovolenou s dětmi nemusíte trávit jen u hotelových bazénů. Najděte si krásné pláže, které nabízejí stoprocentní vybavenost a odpovídající prostředí, abyste se nemuseli bát strávit celý den s dětmi na slunném pobřeží u moře. Zde je několik praktických rad, jak vybírat dovolenou na řeckých ostrovech, které jsou letos jednou z nejoblíbenějších destinací českých rodin.

recke-ostrovy
Vybrat pláž, kde bude spokojená celá rodina a především děti, není nic jednoduchého…

1. Pláž pro děti vybírejte podle vybavenosti

Ideální pláž pro rodinnou dovolenou by měla mít zajištěno občerstvení, veřejné sprchy, postupný vstup do moře bez ostrých kamenů a ideálně také možnost pronájmu lehátek, slunečníků nebo možnost zábavních atrakcí.

2. Poloha a počasí pláže hrají roli

recke-ostrovy
Písčitou nebo kamenitou? Toť otázka… Každá pláž rodinného charakteru by měla být vybavena občerstvením, sprchami a toaletami. (Na snímku letovisko Agios Nikitas na ostrově Lefkada, foto www.viamare.cz).

Zajímejte se také o podnebí dané destinace – existují pláže, na nichž najdete stromy s příjemným stínem a jemným mořským vánkem. Některé z těchto pláží ale bývají vyhlášené, že je na nich „hlava na hlavě“.

3. Ušetřete s last minute, ale nechte si poradit odborníky

Nechte si proto od nás doporučit letoviska, kde najdete příjemné pláže pro rodinnou dovolenou a zároveň dostatek prostoru, abyste měli své soukromí a klid. V nabídce last minute zájezdů nyní můžete vyrazit na dovolenou s nízkou cenou, která příliš nezatíží rodinný rozpočet.

recke-ostrovy
Krásné moře a čisté pláže jsou na řeckých ostrovech jistotou. (Na snímku letovisko Agios Stefanos na ostrově Korfu, foto www.viamare.cz).

4. In je letovisko Limni Keri na ostrově Zakynthos

Limni Keri je malá příjemná vesnička na jihu nádherného ostrova Zakynthos. Na ostrově můžete zažít setkání s želvami (na ostrově se množí karety obrovské) i fascinující západy slunce.

Místní pláž je částečně písečná, částečně oblázková a s pozvolným vstupem do moře, díky čemuž je vhodná také pro menší děti. Oceníte také stromy tamaryšku lemující pobřeží, které poskytují příjemný stín. Pláž v Limni Keri získala tzv. modrou vlajku EU, která značí nejlépe zajištěné a označené pláže napříč Evropou.

Vesnice Limni Keri je také skvěle spojená s dalšími místy na Zakynthosu, které stojí za návštěvu. Z malého přístavu vyplouvají výletní loďky, a tak se na člunu dopravíte na okolní nádherné pláže i do mořských jeskyní. Autobusem můžeme pohodlně dojet do hlavního města Zakynthosu.

5. Tajný tip: letovisko Plakias na ostrově Kréta

Plakias je příjemné přímořské letovisko na jihu Kréty, kde si budete moct užít mírného středozemního podnebí, kde téměř celý rok hřeje slunce a zároveň příjemně ochlazuje vítr z Afriky. Takové podnebí pomůže strávit dovolenou u moře a nebát se přílišného vedra. Letovisko má příjemnou prostornou pláž, která každoročně získává modrou vlajku EU, na níž si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo použít sprchy.

Pobřeží je členité, což vytváří spoustu menších pláží, kde v případě zájmu najdete soukromí. Plakias má unikátní biosystém, díky kterému se během dovolené budete cítit jako v jiném světě. V údolích najdete vzácné subtropické rostliny, horské soutěsky se spoustou pěšin vyzývají k procházkám a výletům. V palmovém háji poblíž pláže Preveli se podle řecké mytologie ukrýval bůh Zeus, místní nádheru tak můžeme doslova označit jako božskou!

recke-ostrovy
Pláže u letoviska Plakias na ostrově Kréta nabízejí příjemné podnebí i soukromí (foto www.viamare.cz).

6. Romntika v letovisku Agios Nikitas na ostrově Lefkada

V této vesničce na vás dýchne kouzlo pravé romantiky a všudypřítomný klid. V okolí najdete úžasné koupání v modrozelených vodách s příjemnými oblázkovými a písečnými plážemi. V létě se jinak klidné letovisko zaplní lidmi a stává se živým prázdninovým letoviskem, ale díky množství a velikosti pláží jej můžeme doporučit i pro klidnou rodinnou dovolenou.

Pláže jsou dostupné pěšky, za dobrého počasí také lodním taxíkem. Najdete zde také veškerou vybavenost, sportovní i kulturní vyžití pro rodiny a dobré spojení s okolím – bez problémů můžete vyrazit na výlet do okolních měst či za památkami.

7. Oáza klidu v letovisku Agios Stefanos na ostrově Korfu

Agios Stefanos je malé půvabné letovisko na severozápadním pobřeží Korfu. Původně se jednalo o rybářskou osadu, jedná se tedy o klidné místo ideální pro odpočinkovou dovolenou. Hlavní předností letoviska je asi dvoukilometrová písečná pláž, na níž ani v hlavní sezóně není problém najít soukromí.

Kromě veškeré vybavenosti (včetně možnosti pronájmu slunečníků nebo stánku s nabídkou vodních sportů) oceníte také nádherné výhledy na západ slunce a čtyři malé ostrůvky nacházející se před pláží.

Chcete zažít pohodovou rodinnou dovolenou v Řecku? Doporučíme vám prověřená ubytování v popsaných letoviscích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*