Strávili jste vaši letní dovolenou v některém z českých nebo slovenských kempů? Rádi byste váš vydařený pobyt doporučili dalším milovníkům této zábavy? Nyní máte možnost, jelikož běží anketa, ve které můžete vyjádřit svou spokojenost či nespokojenost s vybaveností kempů. Který kemp bude tím nejlepším a získá tak ocenění Kemp roku 2013?

Text: Zuzana Rybářová

Ještě do konce srpna můžete ovlivnit výsledky 9. ročníku ankety Kemp roku 2013. Ta probíhá od června a my už známe některé více než zajímavé detaily, které z ní plynou:

– V kempech přibývají lidé, kteří mají peníze

– Zájem je hlavně o nejdražší chaty s vlastním sociálním zařízením

– Do kempů jezdí stále více moderních obytných aut a karavanů

– Hitem letošního léta jsou luxusní, obří, plně vybavené rodinné stany

Kemp roku 2013, Malý dobrodruh
Který kemp je nejlépe vybavený? Foto: www.4camping.cz.

„Do ankety se každoročně zapojují stovky rekreačních areálů z České a Slovenské republiky. O svůj nejoblíbenější kemp pak mohou lidé hlasovat prostřednictvím portálů www.dokempu.cz a www.rekreacni-strediska.cz. Prostřednictvím internetu se známkuje také prostředí ubytovacího zařízení, personál, služby, sportovní zázemí, sociální zařízení, ceny, celkový dojem. Loni tyto stránky zaznamenaly za období ankety více než milion návštěv, letos by tomu mělo být podobně,“ říká Jaroslav Skalka ze společnosti FTonline, která anketu Kemp roku každoročně pořádá s tím, že se jedná o nejrozsáhlejší projekt na hodnocení kvality služeb v domácím cestovním ruchu.

Co v kempování „frčí“?

1. V kempech přibývají lidé, kteří mají peníze. „V první řadě je zájem o nejdražší chaty s vlastním sociálním zařízením, jezdí stále více moderních obytných aut a karavanů a hitem letošního léta se staly luxusní, obří, plně vybavené rodinné stany,“ upozorňuje Jaroslav Skalka.

2. Oblíbené jsou klidné, příjemné, bezpečné a hlavně perfektně čisté kempy v krásné přírodě nabízející kvalitní možnosti koupání a podmínky pro cykloturistiku, příp. rybolov. Klidové zóny pro nerušený spánek ocení hosté i v areálech, kam se jezdí spíše za zábavou a nočním životem.

3. Ochota a profesionalita personálu, široká nabídka stravování a dalších služeb, kvalita sociálního zařízení a možnosti sportovního a kulturního vyžití jsou vedle udržovaného a vybaveného areálu  hlavními parametry, podle kterých se kempy rozdělují na více či méně úspěšné4

4. Do kempů se dnes jezdí hlavně za zážitky a zábavou, rekreační areály se staly centry volnočasových aktivit a doslova se předhánějí s nabídkami bohatého programu.

5. Boom v posledních letech zaznamenávají rodinné kempy s množstvím animačních programů pro děti. „Pro děti jsou některé kempy doslova rájem. Například Autocamp Sedmihorky pod heslem Dovolená, na kterou děti rády vezmou své rodiče nabízí velké množství zábavních programů po celý den, poznávání přírody nebo procházky s průvodcem. V Holiday Parku Liščí Farma vaří nová dětská jídla, kde inspirací byly návrhy samotných maminek na facebookovém profilu. Areál ŠIKLŮV MLÝN dnes není potřeba už prakticky představovat. Westernové městečko, stylové restaurace, ZOO, vláček Union Pacific, lukostřelba, hod tomahawkem, jízda na koni, půjčovna dobových kostýmů a mnoho dalších atrakcí,“ doporučuje Jaroslav Skalka.

Komfort vítězí!

Hitem letošního léta je dovolená v plně vybaveném rodinném stanu. Jde o letošní novinku v domácím cestovním ruchu zaměřenou na rodiny s dětmi – možnost pronájmu rodinných, plně vybavených, luxusních stanů. Především rodiny s dětmi mohou prožít romantickou dovolenou pod stanem, avšak se vším komfortem 21. století a přitom za velmi rozumné ceny. O obrovském zájmu hostů vypovídá skutečnost, že většina stanů byla po celé léto vyprodána. Lze tak očekávat, že příští rok se nabídka ještě rozšíří. Dalších minimálně 20 kempů totiž vyčkává, jak dopadne letošní sezona a stany nabídnou v příštím roce. Více se o plně vybavených rodinných stanech dozvíte na www.moderni-kempy.cz.

TOP 10 českých a slovenských kempů za rok 2012

(za rok 2013 jej zveřejníme v září)

1. místo: Camping Vranovská pláž, Jihomoravský kraj

2. místo: Autocamp Sedmihorky, Liberecký kraj

3. místo: Camping GORALSKÝ DVOR, Slovensko

4. místo: Autocamp OASA Staňkov, Jihočeský kraj

5. místo: Kemp Branná, Vltava ř.Km 298, Jihočeský kraj

6. místo: Autokemp Frenštát p.R., Moravskoslezský kraj

7. místo: CAMP DOLCE, Královéhradecký kraj

8. místo: Autokemp Merkur Pasohlávky, Jihomoravský kraj

9. místo: ATC KOMORNÍK STRMILOV, Jihočeský kraj

10. místo: Camp Bítov – Vranovská přehrada, Jihomoravský kraj

Který penzion se vám líbí?

Pokud jste naopak příznivci penzionů, i vy můžete hlasovat o ten nejoblíbenější v anketě Staropramen penzion roku 2013, jehož 3. ročník letos pořádá rovněž společnost FTonline. Hlasovat a hodnotit penziony můžete na stránkách Dopenzionu.cz.

Výhra až 300 000 Kč!

Motivací hlasujícím by podle pořadatelů anket Kemp roku 2013 a Staropramen Penzion roku 2013 mohly být ceny v hodnotě 300 000 Kč: outdoorové a sportovní zboží, lodě, stany, batohy, tašky, spacáky, kempinkové nádobí, poukazy na nákup outdoorového oblečení, trekkové hole a mnoho dalších cen od značek  Gumotex, Hannah, Tatonka, Leki, Therm A Rest, Keen, Outwell, Robens, Humi Outdoor, Sea to Summit a Easy Camp a mnohé další.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*