Kempování není jen pro otrlé jedince, ale i pro ty, co si potrpí na stolování. Dnes můžete jet do kempu, a přitom dodržovat etiketu. Stačí si s sebou zabalit správné doplňky, které se vám vejdou i do batohu. Projděte si velký přehled kempovacích novinek, bez kterých se v létě 2015 určitě neobejdete.

nádobí do kempu, Malý dobrodruh
Užijte si přírodu i dobré jídlo. Foto: Outwell

„Lidé si dnes chtějí užít pobyt venku se vším komfortem. Trendem jsou technické vychytávky například skladné silikonové nádobí, které se dá zmenšit na malinký rozměr nebo nejrůznější grily a skládací hliníkové kuchyňky s nastavitelnými nohami do nerovného terénu,“ říká Jaroslav Skalka z www.4camping.cz, pořadatel největší středoevropské Výstavy stanů a vybavení do přírody, která se bude konat od 30. května až do 9. srpna 2015 v pražských Letňanech, a kde se můžete ideálně vybavit na piknik, dovolenou pod stanem i na sport.

Kafíčko nebo čaj?

Konev, Malý dobrodruh
Udělejte si čaj i v přírodě. Foto: www.4camping.cz

Konvice Collaps Outwell je designová a navíc šetří místo. Když je prázdná, během sekundy ji jednoduše složíte do téměř plochého tvaru. Dno a horní okraj jsou z nerezové oceli, zbytek tvoří harmonika silikonové konstrukce. Konvice se snadno čistí a má kapacitu 1,5 litru. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ji koupíte za 992 Kč.

Večer na víno

Do kempu i na piknik se vždy hodí lahev dobrého vína. Sklo je zbytečně těžké a také hrozí, že se vám lahev po cestě rozbije. Vyzkoušejte lehčí a úspornější variantu v podobě lahve Platypus Platypreserve, která vytlačí ven všechen vzduch a neprodyšně se uzavře. Chuť vína je tak zachráněna. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ji koupíte za 315 Kč.

Nádobí pro minimalisty

Nová, revoluční řada produktů Outwell vás dostane: jsou vyrobeny z plastu a silikonového kaučuku, takže se dají jednoduše složit. To je velká úspora místa pro všechny baťůžkáře, karavanisty i třeba pro každého na svačinu do práce. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz je koupíte od 152 Kč.

Gril bez kouře

Gril Lotus je moderní stolní gril na dřevěné uhlí, který nevydává kouř a je tak ideální pro použití doma na terase, balkóně, při kempování, pikniku v přírodě, na lodi i na rybách u vody. Zásobník žhnoucího uhlí je chráněn před odkapávajícím tukem a nedochází tak k tvorbě dýmu. Je dvouplášťový a tedy maximálně bezpečný – vnější plášť se nezahřívá a gril je možné přenášet. A nemusíte se bát ani případného pádu ze stolu, díky bezpečnostním svorkám nemůže dojít k vysypání žhavého uhlí. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz gril koupíte za 5 599 Kč.

Venku nebo v restauraci?

Rodinný příborový set Vango Family cutlery se skládá ze čtyř lžiček, vidliček a nožů v praktickém rolovacím obalu. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 354 Kč.

Vidlička a lžíce v jednom

Kempování, Malý dobrodruh
Vidličku nebo lžíci? Co takhle obojí! Foto: www.4camping.cz

Proč mít dva příbory, když stačí jeden? Příbor Vango Pocket 2 in 1 obsahuje nerezovou lžíci a vidličku se sklopnou rukojetí. K dostání je i s textilním pouzdrem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz tento příbor koupíte za 181 Kč.

Kuchyně na rameni

Piknikový kufřík Somerset Picnic Bag obsahuje kompletní jídelní sadu pro čtyři osoby – 4x plastová sklenice, 4x talíř, 4x látkový ubrousek, 4x lžíce, 4x vidlička, 4x nůž, 1x nůž, otvírák na láhve. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz je koupíte od 1 145 Kč.

Příbor do kapsy

Příborový set Easy Camp Travel Cutlery se skládá z nože, vidličky, lžíce, a dokonce otvíráku láhví. Ideální kombinace na cesty. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 63 Kč.

Tři v jednom

Ať už na výlet, do kempu, či na tábor, příborový set Vango Pocket Cutlery se vždy hodí. Skládací příborová sada je vyrobena z prvotřídního nerez materiálu. Nůž, vidlička i lžíce jsou k dostání v praktickém pouzdře, které zaručí, že se nůž neotupí a lžíce neztratí. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz tento příborový set koupíte za 300 Kč.

Toaletka vždy po ruce

Máte rádi své toaletní a kosmetické přípravky stále po ruce? Se skládací campingovou toaletní taštičkou Pinguin Washbag to nebude problém. Díky užitečnému háčku je možné ji kdekoliv pověsit a zipy zaručí, že z ní nic nevypadne. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz tento příborový set koupíte za 400 Kč.

Pohodlné a designové křeslo

Křeslo Oase, Malý dobrodruh
Pohodlně se usaďte. Foto: Oase

Neničte si záda a raději se usaďte do pohodlného křesílka od dánského výrobce Outwell. Křeslo Trelew v proužkované variantě je v celém světě populární zejména pro svůj unikátní design. Půlměsícový tvar poskytuje prvotřídní komfort, má velkou nosnost, stabilitu a je překvapivě prostorné. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 1528 Kč.

Kam na víkend?

Výstava stanů a vybavení do přírody

Celkem 115 značek, 320 postavených stanů, velké spacákové ležení, vůbec největší výběr outdoorového oblečení a obuvi v České republice – to vše na vás čeká na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná od 30. 5. až do 9. 8. 2015 v pražských Letňanech. Na ploše 10 000 m² (!) najdete největší nabídku pro kempování, turistiku a sport, vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém z plně vybavených stanů. Děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů a můžete soutěžit o nový automobil Seat Leon ST na rok zdarma, poznávací zájezd na Kubu nebo o horské kolo Kellys Thorx 50. Více informací na www.vystavastanu.cz. A ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*