Milí rodiče, už víte, jak vaše děti pobavit a zároveň je i trochu vzdělat? Máte příležitost, protože právě vychází kniha 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety, jejíž autorkou je Sophie Javna.

50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety, Malý dobrodruh
Kniha představuje ochranu přírody jako dobrodružství. Foto: www.akropolis.info

Kniha 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety je výjimečná tím, že představuje ochranu přírody jako dobrodružství a ukazuje, že člověk nemusí být dospělák, aby dokázal něco změnit. Kromě informací a praktických návodů, které děti můžou zkoušet samy doma, ve škole, s rodiči nebo s kamarády, obsahuje zábavné ekopokusy, kvízy a spoustu odkazů na internetové stránky, kde se kluci a holky mohou dozvědět víc. Českou verzi knihy, které se ve světě prodalo více než milion výtisků, navrhla ilustrátorka a grafička Kateřina Janatová jako krásnou věc, kterou budou děti rády brát do ruky a ke které se budou rády vracet.

Určeno dětem ve věku 8–12 let (a nejen jim!).

Součástí projektu „50 nápadů“ je i spuštění doprovodného rozcestníku webových odkazů o ekologii na adrese www.akropolis.info/napady a inspirační facebooková stránka www.facebook.com/50napadu.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*