Vánoce se blíží, a tak se hodí každá inspirace na dárky pod stromeček. Knihou se určitě svým dětem zavděčíte, ale jen za předpokladu, že bude zábavná a dobrodružná a takovou kniha “Prapodivné cesty nezmarů” je.

Pohádky, Malý dobrodruh
Pohádky, které baví děti i dospělé. Foto: www.mapis.cz

Šéfredaktor časopisu lidé&HORY se rozhodl napsat knihu pohádek pro děti. A ne ledajakou – stanovil si hned několik cílů. Prioritou číslo jedna byly napínavé příběhy plné fantazie, které zaujmou jak děti (zhruba ve věku od 4 let), tak dospělé. Délku pohádek autor přizpůsobil tak, aby nezůstávaly rozečtené a přečetly se „jedním dechem“. Pohádky nabádají ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu včetně sportu a zdůrazňují významu slušného chování a smysl pro fair play. Kniha obsahuje jedenáct pohádek, které jsou navzájem propojené dějovou linkou. Většina příběhů se odehrává v imaginárních světech, do kterých hlavní hrdinové vstupují pomocí kouzelné knihy, a tři pohádky se odehrávají v reálu. Kniha obsahuje i velmi povedené ilustrace výtvarnice Jany Soběslavové. U každé pohádky jsou 2 – 3 ilustrace.

Názvy jednotlivých pohádek: Tajemná kniha, Překvapivé kouzlo, Do vodního světa s Bárou, Ukradené kolo, Do kouřové země s rodiči, Země vysokých hor, Pátrání po ztracené knize, Tlouštíci, Záchrana babičky, Výlet do Ameriky po stopách dědy, Poslední kapitola s dědou.

Tags: ,

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*