Jste nároční cyklisté a nedáte dopustit na své kolo? Co si vytvořit návrh vysněného kola, které si pak můžete nechat vyrobit? Nyní je to možné. Prostřednictvím jednoduché počítačové aplikace vám americká firma Trek, která se specializuje na jízdní kola, udělá kolo podle vašich představ.

skibi, Malý dobrodruh
Navrhněte si kolo podle vašich představ. Foto: www.skiservis.cz.

Služba se jmenuje Project One a týká se silničních topmodelů Madone 6 a 7, Domane 6 a Speed Concept 9. Kterýkoliv z nich si klient může nechat vyrobit v barevném designu dle svého návrhu. Ten zahrnuje ruční lak rámu, jenž si klient navrhuje pomocí mnoha předpřipravených barevných schémat, v nichž může kombinovat nepřeberné množství barev a volit si i barvu loga. Nechybí možnost si zalakovat na rám vlastní nápis či podpis.

Unikátní design

Design se dále doplní výběrem barvy ráfků, plášťů, kabeláže, sedla, omotávky řídítek, aby vše dokonale ladilo. Kromě designu si klient vybírá také komponenty, konkrétně řídítka, představec, přehazovačku, převodníky, kliky, řazení, hlavové složení, sedlovku, sedlo, zapletená kola i pláště dle svého přání.

Aplikace, kterou zvládne každý

„Project One je jedinečnou možností pro všechny cyklistické nadšence, kteří se nespokojí se sériově vyráběným modelem, přesně vědí, co od svého kola chtějí a rádi se odlišují,“ říká Lukáš Princ ze specializovaného obchodu Ski a Bike Centrum Radotín, který službu Project One jako prodejce zajišťuje na českém trhu, „Vytvořit si kolo v rámci Project One je přitom velmi jednoduché díky intuitivní on-line aplikaci, kde si klient jednoduše nakliká podobu kola přesně podle svých představ,“ dodává. Ve zmíněné aplikaci si lze vytvořit a uložit i více variant a následně je porovnávat a vybrat si tu nejlepší.

Kola v rámci projektu Projet One jsou potom vyráběna ručně v USA, nikdy více než jedno naráz, s důrazem na každý detail. Po dodání je kolo vyladěno přesně pro postavu a styl jízdy klienta.

Více o Project One ZDE!

Ski a Bike Centrum Radotín je specializovaná prodejna pro cyklistiku a lyžování, založená v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení. Rovněž provozuje špičkový cyklistický a lyžařský servis, test centrum a půjčovnu lyžařského vybavení. Více informací naleznete na stránkách www.skiservis.cz.

 Trek je přední americký výrobce jízdních kol, který má od svého založení v roce 1976 za sebou mnoho úspěchů v závodní cyklistice a stále dodává kola do pelotonu Pro Tour. Vyrábí ovšem i špičková horská a krosová kola. Od roku 2011 je její součástí legendární značka horských kol Gary Fisher. Trek má v nabídce modely pro závodní, sportovní i rekreační cyklistiku. Více na www.trek-bikes.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*