Rádi odpočíváte vleže? Pak si pořiďte hamak. Jedná se o houpací síť, která je k nám dovezená až z Kolumbie. Pohodlně relaxujte třeba na své zahradě.

Houpací síť Hamak, Malý dobrodruh
Odpočívejte na svých zahradách v houpacích sítích. Foto: www.columbiana.eu

Jaký je nejpříjemnější způsob relaxace? Vleže. A když vleže, tak jedině v hamaku. Hamak je závěsné lůžko jihoamerických indiánů, kteří ho používali z ryze praktických důvodů: tím, že leželi nad zemí, unikli z dosahu všelijaké zvěře a nepříjemného hmyzu, které by je mohli ve spánku otravovat. Pro nás Evropany je hamak především velmi pohodlný a zábavný. V případě hamaků dovážených z Kolumbie jde i o příjemný zahradní doplněk.

Hamak Jorge Zorro je houpací síť pro jednu osobu z kvalitního materiálu s barevnou stálostí, extrémní pevností a trvanlivostí v pastelových barvách. Tradiční kolumbijské hamaky Jorge Zorro v sobě spojují jihoamerický příběh, dokonalý design a kvalitu prověřenou v různých podnebních a zátěžových podmínkách.

Proč zrovna hamaky z Kolumbie?

V Latinské Americe mají kolumbijské hamaky pověst těch nejkvalitnějších a nejtrvanlivějších. Původní kolumbijské hamaky jsou ručně tkané v malých dílnách, kde pracují převážně indiáni. Jsou jednobarevné nebo se vzory. Indiáni své hamaky vyrábějí z kvalitního a velmi odolného materiálu.

Houpací síť má svůj původ v Jižní Americe. Pro své široké využití jsou houpací sítě oblíbené u malých i velkých, relaxují v nich jednotlivci, mazlí se v nich dvojice, poskytnou útočiště dokonce celým rodinám.

Klasická houpací síť je zkonstruována tak, že z ní nevypadnete. Nejpohodlněji a nejzdravěji se v ní leží šikmo napříč – tedy diagonálně.

Kolumbijský hamak Jorge Zorro je skladný a flexibilní – k jeho zavěšení nebo zabalení stačí jen několik vteřin.

Odkud se k nám houpací sítě přišly?

Houpací síť symbolizuje více než co jiného životní styl Latinské Ameriky, jeho uvolněnost, jakou mnozí z vás obdivovali při svých cestách po Latinské Americe. Ve všech tropických oblastech Latinské Ameriky je život bez houpací sítě prakticky nemyslitelný. Dnes už málokdo ví, že houpací síť pro nás stejně jako celou Ameriku objevil Kryštof Kolumbus. Přivezl ji z Nového světa do Evropy, kde si v koloniálních časech získala oblibu zejména u námořníků.

Popis produktu:

Hlavní přednosti:

Kvalitní materiál

Barevná stálost

Dokonalý design

Vysoká kvalita

Zdravý odpočinek a relaxace

Trvanlivost

Odolnost vlivům počasí

Specifikace:

Materiál: 30 % bavlna, 70 % polyester, nebo 100% bavlna

Vlastnosti: antialergický

Plocha: šířka 130 cm, délka 230 cm (s úchyty 330 cm)

Nosnost: 150 kg

Hmotnost: cca 1 kg

Více na  www.columbiana.eu.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*