V Betlémské kapli se 6. října 2012 v 18:30h pod záštitou velvyslanectví Indické republiky uskuteční mimořádný koncert k uctění památky Rabíndranátha Thákura.

Koncert v Betlémské kapli, Malý dobrodruh
V Betlémské kapli zažijete ojedinělé propojení indické a evropské hudby v podání Komorní filharmonie Pardubice a Pražských pěvců. Foto: www.explzen.cz

Rabíndranáth Thákur byl bengálský básník, prozaik, dramatik, hudební skladatel, malíř, pedagog a filozof, aktivista, hlasatel sbližování Východu a Západu. V roce 1913 obdržel Nobelovu cenu za literaturu.

Indický velvyslanec, pan Venkatesan Ashok říká: „Vítáme Vás k ojedinělému zážitku spojení indické a evropské hudby v podání Komorní filharmonie Pardubice a smíšeného sboru Pražští pěvci.“

Mimořádnou osobností koncertu je indický dirigent Debashish Chaudhuri. Šestatřicetiletý rodák z Kalkaty studoval v Indii, Spojených státech, Singapuru a Itálii. Jako první Ind studoval v roce 1999 dirigování v Praze. Prosadil se také v mezinárodních dirigentských soutěžích. Ze Švýcarska se před sedmi lety vrátil s prvním místem a ve zvlášť prestižní soutěži ve francouzském Besanconu se probojoval až do finále. Zajímavostí je, že se před 2 lety oženil s  Janou Tůmovou, která je nadějnou pianistkou.

„Uvedeme premiéru kompozice pro sbor PRAN složenou na texty R. Thákura, dále evropské hudební zpracování jeho díla Gitanjali.  Těšte se také na Mozartovu Ave verum corpus,  Misericordias Domini a Beethovenovu symfonii č. 7“, představuje program pan dirigent Debashish Chaudhuri.

Pro umocnění zážitku mohou hosté v krásných prostorách Betlémské kaple pobýt i po skončení koncertu a vychutnat si drobné pohoštění a vybrané indické čaje ve fair trade kvalitě, tedy mj. bez dětské práce. Charitním partnerem obou koncertů je Arcidiecézní charita Praha, která formou příběhů a fotografií představí děti z projektu Adopce na dálku v Indii.

Vstupenky v ceně 200Kč jsou k dostání v celé síti Ticketpro a na www.ticketpro.cz.

Zakoupit je můžete také v místě konání koncertu.

Více informací na www.explzen.cza www.debashishchaudhuri.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*