Už jste si letos pořádně zalyžovali? Jestli vás zimní dovolená teprve čeká, pak možná uvítáte informaci o tom, že ve ski areálu Kouty bude kromě lyžování probíhat i spousta zajímavých kulturních a sportovních akcí. Od ledna se zde zasněžuje, tak se nemusíte bát, že byste si pořádnou lyžovačku neužili.

Lyžování, Malý dobrodruh
Nezapomeňte s sebou na hory přibalit i běžky. Letos jsou na ně ideální podmínky. Foto: www.kouty.cz

Ubytovaní hosté, ale i veřejnost ze širokého okolí, se tak mohou těšit na řadu atraktivních pořadů. V Koutech připravují například koncert skupin Yesblues, Zadáci, diskotéku DJ Davida Řehůřka, Valentýnskou lyžovačku nebo rodinné závody v obřím slalomu.

„Seriál akcí ukončí v polovině března Vítání jara se soutěží o Cenu areálu Kouty. Ovšem ještě před tím, v sobotu 9. března, uspořádáme 3. ročník velmi populární akce Nordica Miss Kouty. V porotě, která bude vybírat novou tvář prestižní značky Nordica, usedne například žokej Josef Váňa,“ říká šéf ski areálu Kouty Michal Kestl a doplňuje, že podrobný přehled chystaných akcí najdou zájemci na webu kouty.cz.

Lyže nebo běžky?

V současné době hlásí ski areál Kouty ideální lyžařské podmínky. „Zasněžujeme od začátku zimy naplno vždy, kdy to podmínky dovolí, a proto máme dostatečnou rezervu kvalitní sněhové pokrývky,“ zdůraznil Michal Kestl. Jedno z největších lyžařských středisek v Jeseníkách nabízí v ideální povrchové kondici všechny čtyři sjezdovky, dvě z nich dlouhé dva kilometry, na nichž zajišťuje dopravu šestimístná sedadlová lanovka. Na své si přijdou také milovníci bílé stopy. Na vrcholu sjezdovky je dostupný oblíbený běžkařský okruh Mravenečník. Aktuální novinkou ve ski areálu Kouty je pak každodenní večerní lyžování od 18 do 21 hodin, které potrvá po celý únor.

Více informací na www.kouty.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*