Nevíte, kam na víkend okolo státního svátku 28. září? Vybrali jsme tři zajímavé cesty: Český den v Legolandu můžete oslavit i s dětmi, hlavní město Ruské federace Moskva je letos in jako víkendová „poznávačka“, a nejen pro dámy jsme zvolili mekku módních nákupů Miláno.

Český den v Legolandu

LEGOLAND Deutschland, Malý dobrodruh
Milovníkům stavebnice udělá Legoland zaručeně radost. Foto: CK Neckermann

LEGOLAND Deutschland společně s Neckermann Cestovní kanceláří  připravili na státní svátek 28. 9. 2012 velkou akci „Český den“ s originálním programem. „Návštěvníci se mohou těšit na napínavé workshopy pro malé i velké, aktivně se zapojit do stavění obrovské mozaiky české a německé vlajky z více než 30.000 LEGO kostek a obdivovat známé stavby a krajiny při exkluzivní prohlídce s průvodcem v MINILANDU, který tvoří část srdce parku LEGOLAND Deutschland a je vytvořen z více než 25 miliónů LEGO kostek.

Moskva- perla východu

Moskva, Malý dobrodruh
Pokud budete v Moskvě, pak stojí za to navštívit chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí. Foto: Archiv CK Neckermann

Moskva, kulturní, politické i společenské centrum s více jak 10 miliony obyvatel, je hlavním městem Ruské federace. Je také sídlem hlavy Ruské pravoslavné církve a nabízí k prohlídce hned několik unikátních sakrálních staveb. Tou nejznámější je chrám Nanebevzetí Panny Marie se slavnými freskami, dále chrám sv. Archanděla Michaela a chrám Zvěstování nebo chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí. Moskva je však též obchodním centrem a stala se synonymem pro koncentraci luxusu. Například obchodní dům GUM nabitý luxusním zbožím se řadí mezi deset nejluxusnějších nákupních center světa. Ani Treťjakovská pasáž o kus dál, kde se prodávají automobily značky Ferrari a Lamborghini, se nenechá zahanbit a zaujme všechny, kteří chtějí provětrat bankovní účty. Pokud by vaše nakupovací mánie ještě nedosáhla vrcholu, tak zavítejte do nákupního centra Crocus připomínajícího řecký chrám, kam jezdí nakupovat místní smetánka.

Eurovíkend NeckermannCK v Moskvě za last minute cenu 10 990 Kč. Na místě strávíte 3 noci a ubytování je zajištěno ve 4 hvězdičkovém hotelu.

Miláno – ráj módních nákupů

Milano, Malý dobrodruh
Na náměstí Piazza Duomo vás okouzlí gotická katedrála Duomo, jedna z nejkrásnějších katedrál světa. Foto: Archiv CK Neckermann

Miláno je druhé největší italské město proslulé architektonickými památkami a zároveň módními nákupy. Pokochejte se románským kostelem svatého Ambrože nebo gotickou katedrálou. Navštivte renesanční klášter s vyobrazením Poslední večeře. Na náměstí Piazza Duomo vás okouzlí gotická katedrála Duomo, jedna z nejkrásnějších katedrál světa. „Pak nesmíte opomenout nákupy. Nikde jinde totiž nenajdete podobnou nabídku aktuální módy jako právě zde,“ připomíná Jan Sotona, specialista na Eurovíkendy, Neckermann CK.

Eurovíkend za last minute cenu 10 990 Kč. Na místě strávíte 3 noci a ubytování je zajištěno ve 4 hvězdičkovém hotelu Hilton Milan situovaném poblíž většiny milánských památek a nedaleko obchodního centra.

 

Více informací i konkrétní zájezdy najdete na www.ckneckermann.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*